• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akwarium 160l - pomóżcie w obsadzie
#1

Witam,
Zakupiłam akwa 160l i za jakieś 2-3 tyg. po urlopie zabieram się za urządzanie. Chciałabym otrzymać pomoc w skompletowaniu obsady do biotopu wód Ameryki Pd. W obsadzie chciałabym uwzględnić 1 zbrojnika niebieskiego i 6 neonów inessa z moich pozostałych zbiorników. Chciałam dokupić jeszcze z 7-8 neonów i pielęgniczki kakadu - harem 1+3. Czy mogłabym dodać do kompletu kirysy lub kiryśniki (wiem, że są duże ale może jest jakaś mała odmiana)? Może jakieś bystrzyki?
To będzie moje pierwsze akwa biotopowe i jestem trochę zielona. Jakie dać podłoże? Myślałam o piasku nadmorskim, bo tam się wybieram ale szybko poszłam po rozum do głowy (za jasny, słony, z jodem). Jakie ślimaki pasują do biotopu?
Z góry dziękiSmile
#2

1+1 zbrojnik niebieski.
1+2 p. Kakadu
6x kirysek pstry
20x neon inessa Smile


#3

to raczej temat do działu obsady i jak przejrzysz dokładnie forum to na pewno znajdziesz odpowiedź

zapraszam wszystkich miłośników ziemiojadów http://www.geophagus.ugu.pl
w razie jakichkolwiek pytań GG 2580613
#4

Dzięki wielkieSmile
W sumie spoko obsadaSmile
Zobaczę jeszcze co piszą inni na forum.
#5

Kiryski przy kakadu nie będą miały życia. Lepiej zamiast nich dac otoski. Ja się właśnie z powodu posiadania pielęgniczek pozbywał 8 kirysków Wink Były dość bite, przeganiane itd.
#6

Dzięki za sugestie. Jednak jakiś czyściciel dna jest mi potrzebny bo z doświadczenia wiem, że zbrojniki mimo, że żyją przy dnie ani myślą wyjadać resztki. Dlatego pomyślałam o ślimakach ale nie wiem jakie nadadzą się do biotopu Ameryki Pd.


Skocz do: