• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Liczba skalarów w akwarium
#51

wtedy wkładam do drugiego takiego na 1/4 akwa z siatki.


Popełniłem kolejny błąd nie było mnie przez 2 dni maluchy były w kotniku siostra pilnowała i kotnik zepsuty i narybek zjedzony ale wszystko wiem moja wina były że tak to powiem wady konstrukcyjne jutro zrobie nowy i foteczke odrazu prześle
#52

Bryłka, naprawdę masz zapał do skalarów, to widać.
Chciałem jednak przypomnieć główny cel tego tematu Smile
Ile skalarów można trzymać w akwarium ogólnym, tak by były zdrowe (miały przestrzeń do pływania, mogły się schować będąc w stresie), mogły się rozmnożyć i wychować potomstwo.
Twoje doświadczenia i cel są nieco inne i chętnie pewnie każdy poczyta jak Ty podchodzisz do naszego hobby.
Mam nadzieję, że pojawią się inni "skalarowcy" i podzielą swoimi sukcesami/porażkami i wynikającymi z tego wskazówkami dla innych.
#53

Podzielę się swoimi doświadczeniami z rozmnażaniem skalarów. Dokładnie jak to u mnie przebiega opisałem na stronie mojaamazonia.info w artykule: Rozmnażanie skalarów
Dodam tylko, że z jednego miotu do sprzedaży trafia 200-250 skalarków.
Jeśli nie przenoszę ikry do osobnego zbiornika to do wiku dorosłego przeżywa 10-15 ryb. Na stronie zamieściłem też filmik jak para skalarów opiekuje się swoimi młodymi. Dodam tylko, że akwarium ogólne ma pojemność 400 litrów i w tej chwili są tam dwie dobrane pary skalarów + stadko drobnoustków + kilka zbrojników.

Strona o biotopach Ameryki Południowej - www.mojaamazonia.info


Skocz do: