• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sadzenie roślin - w koszyczku, z włókniną / watą czy bez ?
#11

czarnulaola napisał(a):witam! mam strasznie głupie pytanie.
Kupując rośliny, dostajemy je w sklepie w takim koszyczku wypełnionym gąbką. koszyczek zdejmuje, a tej gąbki za cholere nie moge całej wyskubać.... korzenie przycinam w miare możliwości bo na więcej nie powala mi ta gąbka... jak ją zdjąć w całości i czy to konieczne?

Napewno trzeba roślinę wyjąć z koszyka.Musisz wyskubać gąbke ,następnie lekko przycinamy korzenie i sadzimy.
#12
Question 

Mam pytanie czy po zakupie i wyjęciu roślinki z koszyczka mam zostawić taką watę czy ją zdjąć i wsadzić w żwirek korzonki

Tematy zostały połączone - Kejdi

)><(-)-)-)> ~ ...rybka goni robaczka
#13

nie wyjmij delikatnie tą wate i możesz troche przyciąć korzenie i potem wsadzić.
#14

Przepłukać delikatnie pod wodą sama odejdzie, roślinę także dokładnie wymyć, przyciąć i zasadzić ;D
#15

Dzięki

)><(-)-)-)> ~ ...rybka goni robaczka
#16

A możecie jeszcze mi powiedzieć, czy jak sadzę to mam całe korzenie osypać żwirkiem, czy troszkę korzenia może wystawać (z tym też się spotkałem)?
#17

A gdy nie ma roślina korzenia, to znaczy że jest jeszcze młoda, czy tak nie powinno być?



Piszę poprawnie po polsku.
#18

A mi chodzi, że jak ma korzeń, taka z koszyczka już podrośnięta, bo widziałem, że ludzie też tak sadzą, że troszkę korzenia jest na wierzchu.
A ja wsadziłem cały korzeń i troszkę łodygi.
#19

Roslina powinna miec całe korzenie w podłozu- tak jest poprawnie. a ci to sadza z korzeniami na wierzchu to popełniaja błąd. ALE pamiętaj ze roslin nie wolno sadzić za głęboko- beda rosły wolniuej lub zaczną gnicSmile pozdarawiamSmile
#20

Mam takie może trochę dziwne pytanie:Czy trzymacie rośliny w tych koszyczkach które są przy zakupie roślin?? Czy wyjmujecie je z nich i dopiero wsadzacie??

Tematy zostały połączone.
Kejdi

Pozdrawiam

112l


Skocz do: