• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

plesn w akwarium. grzyb...
#1

Witam!!
co to moze byc ?? kazda nitka idzie z jednego punktu a nie jak w przypadku glona nitkowatego kilka nitek z jwednego punktu. Na korzeniu te nitki sa o wiele krotsze niz na roslinach. Moje akwarium nie jest roslinne. Mam tylko te roslinki i korzenia . Akwarium 375L oswietlane 160W ale tylko ok 3 godz dziennie. Mialem dawniej akwarium typowo roslinne i tez to mialem i niegdy sie nie moglem tego pozbyc , jesli wiecie co to moze byc to prosze o pomoc.


http://img824.imageshack.us/img824/337/imgp4775f.jpg
#2

Na glonach się nie znam, ale wygotowywałeś może korzeń? I nie rozumiem, dlaczego tylko 3 godziny oświetlasz zbiornik?

`Chciałbym się obudzić raz okupując tron
Mieć swój dom, basen i poczuć się jak ziom
Ale po co mi to w sumie?
Wiesz to niepotrzebne, bo żyję jak lubię.
#3

tak korzen wygotowany ale nie sadze zeby to byla jego winna bo jakies 2 lata temu mialem roslinne akwarium i inne korzenie i tez to mialem. Akwarium oswietlam tylko tyle bo niechce zeby mi zgnily te rosliny a przygotowuje sie pomalu do zalozenia rosslinnego ale musze najpierw sie dowiedziec co to jest zeby mi sie to nie powtorzylo. 2 lata temu jak mialem roslinne to nie mialem filtr ro teraz juz mam ale jeszcze go nie uzywalem moze to pomoze w walce z tym czyms. a dodatkowo robie sobie 60L kubelek 4000l/h .prosze o pomoc tych ktorzy maja wiedze na temat tego co to moze byc.
#4

Prawdopodobnie to oedogonium. Kosiatki dobrze sobie z tym rodzą i krewetki.
Jakie masz parametry wody?

Dolnośląskie Forum Akwarystyczne:
www.dfa.net.pl

805L
#5

(28.10.2010, 19:45)victus napisał(a):  Prawdopodobnie to oedogonium. Kosiatki dobrze sobie z tym rodzą i krewetki.
Jakie masz parametry wody?

raczej nie bedzie to co sugerujesz bo oedogonium jest zielonym glonem a ja mam koloru bialego. Na dzien dzisiejszy parametrow nie sprawdzam ale jak mialem rosllinne to parametry byly na wlasciwym poziomie a i tak to bylo takze moze jakies inne pomysly macie?
(29.10.2010, 17:41)Glinek napisał(a):  
(28.10.2010, 19:45)victus napisał(a):  Prawdopodobnie to oedogonium. Kosiatki dobrze sobie z tym rodzą i krewetki.
Jakie masz parametry wody?

raczej nie bedzie to co sugerujesz bo oedogonium jest zielonym glonem a ja mam koloru bialego. Na dzien dzisiejszy parametrow nie sprawdzam ale jak mialem rosllinne to parametry byly na wlasciwym poziomie a i tak to bylo takze moze jakies inne pomysly macie? wlasnie kupilem filtr RO moze on pomoze bo woda bedzie duzo lepsza ale szczerze mowiac nigdy go nie mialem i nie mam zielonego pojecia jak go uzywac , musze o tym poczytac , chyba ze macie jakies rady to bardzo prosze pisacSmile
#6

My mielismy ten sam problem, w moim mniemaniu to krasnorosty (ich rodzajow jest cala masa) poczatkowo je usuwalismy mechanicznie (niestety z calymi liscmi) ale w koncu i tak atakowaly cala rosline, nie znalezlismy sposobu na ich zwalczenie. Mamy kosiarki, krewetki amano, swiecilismy krocej, dolewalismy Ro (slyszalam ze to dobre sposoby) ale nam akurat to nie pomoglo... Zycze powodzenia w walce z nimi...

#7

Witam ponownie.
Niestety po restarcie akwarium pojawilo mi sie to znowu, ale teraz wiem ze nie sa to glony tylko plesn (pewnie gdzies, kiedys wrzucilem jakiegos korzenia do akwarium ktory zaczal plesniec i teraz zarodniki plesni sa w calym akwa ) bez wzgledu na to czy w akwarium jest korzen czy go nie ma.
I teraz pytabnie takie jak zwalczyc plesn w akwarium. Mam ja na roslinach i szybach akwarium. Moze dodatek soli niejodowanej pomoze? nie chce lac chemi zadnej.

Moze troszke danych o akwarium.
Wystartowane miesiac temu.
Swiatlo 2 x80w t5 10h .Niedlugo dokladam jeszcze 100W.
Filtracja to fluval 405 i kubelek zrobiony z beczki 70L o przeplywie realnym 2000l/h wypelniony gabka, wata i 40l keramzytu.

Parametry:
Temp. - 25 stopni C
Kh - 8
Gh - 9
Ph - 7
no3 - ok 15 do 20mg/l
po4 - ok 1mg/l teraz nie wiem bo odpalilem niedawno ten 70l kubelek i moze keramzyt pochlonol troche fosforanow
nh4 - 0
nh3 - 0

akwarium nawoze co2, potasem, kno3 , do podmian micro pg od tygodnia.
podmiany 30% tygodniowo
66% karnowka i 33% RO.

Z roslin mam rogatka , pistie. mech jawajski, rzes wodna i hygrophilia paskowana.

Ryby to 25szt neona czerwonego
6 szt proporczykowca z Kap Loez
2 zbrojniki niebieskie
1 labeo

Prosze o pomoc bo mi sie tyo rozprzestrzenia w szybkim tempie.
#8

AVG Retail is the best Antivirus programming which is accessible on avg.com/retail , gives the total http://avg.com-retail.net/ suite of highlights which can verify your computerized on the web and disconnected work of the framework or gadgets.
#9

Microsoft Office has numerous projects like MS Word, Excel, Outlook, and so forth. In the wake of finishing the downloading procedure of MS Office, http://fgxoffice.com experience the means given beneath and download it on your gadget
#10

On the off chance that you need to reinstall office or fix it, http://fgxoffice.com/myaccount you can reverify your item key on setup page and can download more established form of office


Skocz do: