Temat zamknięty
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Biotopowe akwaria azjatyckie - opisy Waszych hodowli
#1

Proponuję nowy temat - mam nadzieję, że admin zię zgodzi. To bardzo ciekawy biotop, a ryby z niego pochodzące nierzadko trudnawe w hodowli. Proponuję, aby w tym miejscu spotykali się ludzie, którzy właśnie takie ryby hodują, wraz z otoczeniem, to znaczy wystrojem, roślinami, itp. Zacznę od siebie: mam 3 (w tej chwili) gatunki bocji (kubotai, wspaniałe oraz mysie), ogomne gurami mozaikowe, prętniki niebieskie, bojka, kardynałki oraz krewetki amano. W drugim baniaku brzanki sumatry, mszyste i weloniaste w symbiozie z danio weloniastymi i glonojadem syjamskim.
Fajnie będzie pogadać.
#2

Ja mam akwarium 112l w którym mam 3 Red ryukiny jako służbę sanitarną 2 otoski( wiem że trochę mało :? ) i 3 kosiarki. Rośliny nie są jakoś specjalnie dobrane co do biotopu. Narazie eksperymentuje z nimi aby sprawdzicz czego moje złote rybki nie zjedzą. Rośliny:
3* anubias nana
4* ochopogon mimima
4* ludwiga palustris
4* boneo
2* jakiś babus (jak narazie tylko jego nie jedza)
2* echinodorus (2 rauzne gatunki jakis z czerwonymi liścmi i jeden z zielonymi babka w sklepie nie wiedziała jakie to sa dokładniej Sad)
na korzonku mech jawajski a właściwie to co z nego pozostało bo reszta została zjedzona Sad

Tanganika 112l w przygotowaniu
#3

Jak znam życie, to karaski spróbują wszystkiego jadalnego, przynajmniej poskubią. Chyba żeby miało kolce i kopało Wink . No, to trudno ci będzie rzeczywiście dobrać biotopowe rośliny do nich, chyba że cyperus, bo to dosyć twarde trawsko jest. Pięknie zresztą wygląda. Co do otosków - do biotopu nie pasują, są fajne glonojady syjamskie - żółte i szaro-zielone, trochę terytorialne, ale w gruncie rzeczy zgodne. Lubią sobie tylko wyskoczeć z akwa, tak że trzeba przykrytego zbiornika. Spróbuj wallisnerii asiatica (spiralnej), może się uda.
#4

glonojadfów nie chce mieć w akwarium dlatego zakupiłam sobie otoski. Nie podobają mi sie wygladaja oblesnie pozatym jak kiedyś miałam ednego syjamskiego to do ryb mi sie zasysał Big Grin Atakował mi rybki a biedaczki pływały spanikowane. Co do roślin to kiedyś anubiasa nawet mi wykończyły a to dlatego, ze rósł na korzonku. Jak nie mogły dobrać się do lisci to zrzarły mu korzenie aż zgnił wiec teraz posadziłam go w podłożu. Wszystkie roślinki mam w doniczkach aby utrudnic rybom ich wykopywanie i podjadanie. Teraz stosuje taktyke polegającą na kupowaniu tanszych roślinek i częstrzym ich wymienianiu Tongue.

Tanganika 112l w przygotowaniu
#5

Ja mam same karasie ozdobne ... Moja fascynacja nimi przeraża niektóre osoby ,podobnie jest z mymi kotami ,których też mam w domu pełno Smile

Oczko wodne ... nie wiem ile litrów ma ,ani wymiarów ,ale ok 2m kwadratowe może więcej trochę .Tam trzymam wyrośnięte teleskopki,welonki i inne karasie i karasie ozdobne .
W domu to 3 akwaria jedno samo robione 120 litrów ,drugie 200(kupione) .Jeszcze jedno też około 200 l,też własnoręcznie robione dla karasi z oczka wodnego na zimię.
Te 120 to podczas tarła ,ale tam też trzymam młode welonki ogólnie karasie .To 200 l kupione to akwarium ozdobne .Taki piękny element dekoracyjny domu. mam tam 5 Welonków złotych,białych, i 4 teleskopki w tym dwa czarne i dwa białe.Mam narazie na sprzedaż z 10 welonków i telskopków plus 2 BARDZO DUŻE i 5 DUZYCH KARASI OZDOBNYCH i 2 małe karasie!!!!Chętnych prosze się meldowac Big Grin
Temat zamknięty


Skocz do: