• 6 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[300l - ogólne] by Gnysiu
#51

Wystrój co prawda nie powala, ale mnie sie podoba. Jest w nim coś, co przyciąga uwagę. Na kondycję zwartek polecam nawóz Filtusa albo Tetry w kulkach. A kabomby naprawdę niezłe, czym je karmisz, że tak rosną? U mnie zawsze marniały odkąd pamiętam.
#52

(06.02.2011, 23:51)Dawidov150 napisał(a):  Wystrój co prawda nie powala, ale mnie sie podoba. Jest w nim coś, co przyciąga uwagę. Na kondycję zwartek polecam nawóz Filtusa albo Tetry w kulkach. A kabomby naprawdę niezłe, czym je karmisz, że tak rosną? U mnie zawsze marniały odkąd pamiętam.

Nie wiem na ile kulki pomogą jeżeli pod piachem jest ziemia ogrodowa. Spróbować jednak nie zaszkodzi. Problem jest może w połączeniu ziemi z mało przepuszczalnym piachem, bo niektóre korzenie są szare.
Kabomba rośnie ładnie ale czasem troszkę glonów muszę z niej ściągnąć, na szczęście niedużo. Nawożę tak, żeby w wodzie utrzymać takie wartości:

T - 25*C
pH - 6.6
KH - 4.5*n
GH - 18*n(?)
NH3/NH4+ - 0ppm
NO2 - 0ppm
NO3 - 15-20ppm
PO4 - 1.0-1,5ppm (samo się utzrymuje)
K+ - 25ppm
CO2 - 30ppm
Fe - 0.2ppm
Oświetlenie 0.72W/l

W sumie cały czas zmieniam nieznacznie proporcje, średnio co 2 tygodnie. Usiłuję znaleźć odpowiednie, takie przy których zatrzymam glony.
Zdjęcia specjalnie dla Ciebie Wink:



Jakość nienajlepsza, bo musiałem zjechać do 1600pikseli.

Pisząc z komórki, nie mam polskich znaków wiec nie czepiać się...
#53

Dzięki za fotki, a roślinka widzę naprawdę pierwsza klasa. Końcówki pięknie wybarwione, u mnie zawsze zielone były a sama roślinka bardzo wolna rosła. Ale ja mam tylko 0,5W na l, także to pewnie za słabe było do pełnego wzrostu. Odnosnie glonów to może przyczyną jest za wysokie stężenie PO4 w stosunku do NO3. Możesz spróbować trochę PO4 obiniżyć bliżej 0.5 -1.0 ppm, powinno pomóc pozbyc się glonów.
#54

(08.02.2011, 01:02)Dawidov150 napisał(a):  Odnosnie glonów to może przyczyną jest za wysokie stężenie PO4 w stosunku do NO3. Możesz spróbować trochę PO4 obiniżyć bliżej 0.5 -1.0 ppm, powinno pomóc pozbyc się glonów.

Z fosforem różnie mówią... Osobiście chciałbym go mieć mniej ale sam trzyma się na takim poziomie - nie dodaję go wcale. Problemem są według mnie ryby. Dużo ryb -> dużo gówienek -> dużo fosforanów, dlatego duża część ryb idzie do innego zbiornika.
Poziom PO4 to jedyne macro, na które nie mam wpływu - mogę jedynie zmieniać stosunek do innych macro ale to nie jest dobra metoda przy tyh wartościach. Poczekam aż opadnie do 0.5ppm i będę kombinował dalej, a narazie łapy do wody i ręczne ściąganie badziewia z roślin Sad

EDIT: Ostatni miesiąc świeciłem eksperymentalnie <0.5W/l i Kabomba barwy nie straciła. Może kwestia chłodnych świetlówek - 8000Kx32W + 16000Kx40W + 3500Kx40W.

Pisząc z komórki, nie mam polskich znaków wiec nie czepiać się...
#55

For the person talking about traumatic brain injury attorney salt lake city, best wrongful death attorneys in georgia, personal injury attorneys chicago, security negligence lawyer, parking lot accident lawyer, alcohol related accidents 2019, I highly suggest this great personal injury lawyer forum or car accident injury attorney near me, wrongful death attorneys northern california, what are the main causes of death in injuries on scaffolds, personal injury lawyer houston texas, personal injury lawyer chicago reviews and ratings, how to get pain and suffering from a car accident without a lawyer, on top of this great personal injury lawyer blog on top of alcohol related accidents 2019, is it illegal to drive with a broken seat belt, traumatic brain injury rehabilitation centers in north carolina, vehicle accident lawyers san antonio tx, do seat belts cause more accidents, car accident defense attorney near me, and don't forget this best personal injury lawyer link which is also great. Also have a look at this awesome personal injury lawyer advice as well as personal injury attorney chicago heights, slip and fall lawyers calgary, suing for pain and suffering in new york, accident attorney los angeles ca, seat belt defect lawyer, accidents on dangerous property lawyer, and don't forget this excellent personal injury lawyer info and don't forget can you go to jail for not paying a red light ticket, can you get in trouble if your dog bites someone, motorcycle accident lawyer michigan, personal injury attorney salary las vegas, best wrongful death lawyers near me, how to get a lawyer for a car accident, as well as high rated personal injury lawyer url which is also worth a look. I also suggest this cool personal injury attorney forum and don't forget defective construction equipment attorney, personal injury lawyer new york city, automobile accident attorney austin tx, catastrophic injury solicitor jobs, top personal injury lawyers nyc, harris personal injury lawyers san diego, and don't forget this best personal injury attorney blog as well as how to deal with parking lot accidents, best personal injury lawyer ottawa, car accident attorney san diego fox law group, personal injury attorney san diego ca, traffic accident attorney san antonio, personal injury lawyer salary uk, on top of great personal injury attorney info which is also great. Finally, have a look at this cool personal injury attorney details for good measure. Check more New Outsourced CFO Tipsi 4c708ed


Skocz do: