• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czy ktoś miał z nim kontakt- skimmer Fluval
#11

(12.01.2011, 06:19)rafik napisał(a):  Wystarczy skierowac wylot filtra tak aby bardziej 'poruszał'powierzchnią wody i po kłopocie.

No a myślisz, że tak nie robię? Wink Nie myślałbym o kupowaniu zbędnego sprzętu gdyby taka głupota miała to rozwiązac. Zresztą nie kupię jednak skimmera. Dzisiaj się już rozbił kożuch więc nie ma takiej tragedii.
#12

(12.01.2011, 06:19)rafik napisał(a):  Wystarczy skierowac wylot filtra tak aby bardziej 'poruszał'powierzchnią wody i po kłopocie.
Wątpię by to rozwiązywało problem.
Ja swojego czasu w 160l miałem deszczownię (od tetra tec ex 700) ustawioną prawie pionowo w górę i kożucha w ogóle nie rozbijało. Jedynym rozwiązaniem jest skimmer.

Ja jestem zwolennikiem oczyszczania powierzchni osobnym filtrem, bo nie wyobrażam sobie słuchania jak się kubeł zapowietrza :p Sam stosuję kaskady HBL i jestem bardzo zadowolony. Jednak jeśli ktoś ma pokrywę to zostaje mu jedynie zakup skimmera fluval.

[160l] Ogólne (natural)
[63l] Morskie (nano-reef)
#13

Możesz też mechaniczne usuwać korzuch z powierzchni wody, po jakimś czasie powinno odpuścić, chyba że masz odkryte akwarium, to jest to po prostu kurz osadzający się na wodzie, potrzebny filtr powierzchniowy koszt.ok 100zł. .

Jeśli potrzebujesz pomocy w założeniu akwarium lub szukasz kogoś kto może Ci założyć lub zrestartować akwarium. Pisz!
#14

Kup skimmer i wyłączaj filtr na czas karmienia. Powinno być git.


Skocz do: