• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kamienie do Iwagumi

Witam serdecznie wszystkich jako że to mój pierwszy post na forum
Po kilku latach przygody z akwarystyka chciałbym spróbowac swoich sił z Iwagumi.
Jako że nie mam żadnego doświadczenia chciałbym prosić o radę bardziej doświadczonych.
Mianowicie zdobyłem trochę kamieni które mnie zainteresowały, probowałem je jakoś układać i chciałbym, prosić o radę który układ najlepiej będzie pasował do takiego akwarium.
Dodam że planowany zbiornik ma miec 45l 50x30x30
Układ1:

Układ2:

Układ3:

Prawa strona w drugim układzie fajnie wygląda, tak naturalnie, na lewą dałbym podobnie tak aby większe nie opierały się na małych. np. prawa strona z pierwszego na lewą drugiego.

Moje Czarne Wody-112l-Czarne wody
25l Bojownik

Mi bardziej podoba się prawa strona układu pierwszego. Z lewej nie podoba mi się ten podparty kamień.
Ja roztawiłbym 2 największe kamienie w przeciwne strony, a mniejsze dał z przodu i po bokach.

Hmm czyli nie jest aż tak źle jak sądziłem,
Duży kamień z 1 oczywiście nie będzie niczym podparty, po prostu bez podłoża inaczej nie byłbym w stanie zrobić zdjęcia Smile
Macie racje postaram się połączyć jakoś 1 i 2 układ, 3 powiem wprost jest nie bardzo.... Smile
W sobotę będę zalewał zbiornik jak tylko dorwę rośliny i Amazonie II na podłoże.

Generalnie zastanawiam się jeszcze nad roślinami i pewniakami są:
riccia-fluitans
echinodorus-tenelus
elatine-hydropiper
eleocharis-acicularis
micranthemum-umbrosum

Coś byście do tego na 3 plan dorzucili? bo jak na razie to nadaje się jedynie
eleocharis-acicularis

Mieszkańcami będą jedynie krewetki RC + Rozbora galaxy szt 6/10

Generalnie wszystko jest już ułożone a akwarium zalane, dziękuje za przydatne rady, wieczorem postaram się pokazać jak wyszedł zbiornik Wink

Akwarium teraz wygląda tak:
http://www.akwaswiat.net/45l-krewetkarium-t-27399.html

Skocz do: