• 4 Głosów - 3.25 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ok.160l- ogólne]- mój pierwszy baniaczek - falcon
#11

Wg. mnie powinieneś pozbyć się kamieni, to najprawdopodobniej piaskowce, a więc zmieniają twardość wody, co negatywnie wpływa na wszystkich mieszkańców(zrób próbę octową);/ Sprzedaj kamienie i kup korzeń lub zamień w sklepie.

Pozdrawiam
Krzysiek

Mój nowy zbiorniczek http://www.akwaswiat.net/-42litry-krzymag-t-39965.html
#12

za mało roślin
#13

Jesteś posiadaczem fajnego szkiełka, w takim jamniku można stworzyć fajne aranżacje. Nooo choć twoja "panorama" nie bardzo do mnie przemawia. Masz za dużo elementów, korzenie (bardzo ładne swoją drogą) i całe mnóstwo łupków, do tego dochodzą dwa rodzaje podłoża piach i bazalt...
Zaradzić temu łatwo nie będzie, bo kamienie są granicą pomiędzy podłożami. Ale ja i tak bym je wywaliła.
Tam przy tylnej ścianie, te bąble to idą z napowietrzacza? Jeśli tak to trzeba by to wyjąć - wygląda fajnie ale nie działa na korzyć roślinom ;( Obsady się nie czepiam, bo wytłumaczyłeś skąd tutaj pojedyncze sztuki ławicowych, a w takim baniaku myślę że można trzymać dwie ławice bo ma dużą rozpiętość.
#14

kamienie sprawdzałem próbą octową i wszystko ok... wyłącznie 2 kamienie się nie nadawały ale to już dłuższy czas temu sprawdzałem.. z twardością wody poradziłem sobie wsadzając do filtra torf.. roślinki się rozrastają prócz kabomby którą podskubują nałogowo ampularie.. dziękuję za rady.. coś pokombinuje.. na pewno będę informował co i jakWink
#15

po mniej więcej pół roku baniaczek wygląda tak:



troszkę się pozmieniało.. wiadomo nie wszystkie rośliny się nadawały.. dużo też porozsadzałem do mniejszego akwa.. pozdrawiam..


Skocz do: