• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Uwaga na ogłoszenia - oszuści są wszędzie.
#11

Na akwarystyka.com.pl też został poruszony ten temat.







#12

Tutaj wstawiam wzór zawiadomienia o przestępstwie opracowany przez Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji.

Jan Kowalski Warszawa, 28.02.2007 r.
ul. Balonowa 11 m. 1111
02-635 Warszawa
tel. dom. 0-22 000 00 01
tel. do firmy 0-22 000 00 03
tel. kom. 000 000 005

Komenda Rejonowa Policji
Warszawa


Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

Ja, niżej podpisany, zawiadamiam o dokonaniu na moją szkodę oszustwa przez mężczyznę podającego się za Edwarda Kwiatkowskiego.

UZASADNIENIE
W dniu 12 lutego 2007 r. do mojej firmy o nazwie ?Janko? mieszczącej się w Warszawie na ul. Marszałkowskiej 1111/1 przyszedł mężczyzna, który oświadczył, że nazywa się Edward Kwiatkowski i jest przedstawicielem firmy ?Nowe Okna?. Zaoferował mi wymianę okien
w mojej firmie, po promocyjnej cenie. Mężczyzna przedstawił mi rzekomą ofertę w postaci zdjęć okien, z których wybrałem odpowiadający mi model, i złożyłem ustne zamówienie. Mężczyzna oświadczył, że obecnie jego firma prowadzi promocję dla klientów i dlatego nowe okna mogę kupić za połowę ich rzeczywistej wartości, ale z uwagi na dużą liczbę chętnych, by skrócić okres oczekiwania na montaż okien ? muszę uiścić zaliczkę w wysokości 400 złotych. Z uwagi na bardzo niską cenę okien, jaką zaproponował wymieniony, zapłaciłem wskazaną kwotę. Mężczyzna wystawił mi pokwitowanie zapłaty na blankiecie opatrzonym pieczątką firmową ?Nowe Okna?, na której znajdował się numer telefonu firmowego: 0-22 000 00 02. Opisywany mężczyzna oświadczył, że zamówienie zostanie zrealizowane za cztery dni; polecił, bym oczekiwał na kontakt ze strony firmy.
Po upływie czterech dni nikt się do mnie nie zgłosił, w związku z tym zadzwoniłem pod numer telefonu widniejący na pokwitowaniu przyjęcia zaliczki. Tam odebrał mężczyzna, który oświadczył, że to jest mieszkanie prywatne, a nie firma ?Nowe Okna?. Powiedział także, że powyższy numer telefonu użytkuje od wielu lat i nie zna żadnego Edwarda Kwiatkowskiego.
Dodaję, że nigdy wcześniej nie spotkałem mężczyzny podającego się za Edwarda Kwiatkowskiego, lecz długo z nim rozmawiałem, więc dobrze zapamiętałem jego wygląd i sądzę, że mógłbym go rozpoznać. Wydaje mi się, że ten mężczyzna odwiedził wiele sąsiednich firm i lokali usługowych na mojej ulicy, prawdopodobnie namówił jeszcze kogoś na tę transakcję.
Mając na uwadze przytoczone przeze mnie okoliczności, uważam, że padłem ofiarą przestępstwa oszustwa, i wnoszę o przeprowadzenie w tej sprawie postępowania przygotowawczego w celu ustalenia i ukarania sprawcy.

Jan Kowalski

W załączeniu ? kserokopia pokwitowania przyjęcia zaliczki.

Oczywiście cały opis sytuacji załączniki itp. to opisujemy według swojego przykładu, zamiast pokwitowania zaliczki potwierdzenie wpłaty pieniędzy itp.

Jeśli potrzebujesz pomocy w założeniu akwarium lub szukasz kogoś kto może Ci założyć lub zrestartować akwarium. Pisz!
#13

Malutki czy ja podając tutaj prywatne dane tej Pani popełnię przestępstwo ujawniając jej dane osobowe ?

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#14

Nie musisz się pytać bo to raczej oczywiste. Musisz mieć zgodę na upublicznianie czyiś danych.
#15

A jednak: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/39...owych.html
Wynika, z tego że Administrator forum może przekazać wam jej IP na prośbę. Piszcie do Administratora o podanie adresu. Należałoby sprawdzić i porównać IP z naszego forum z IP z akwarystyka.com.pl jeżeli loguje się na obu forach z 1 komputera to długo szukać nie trzeba. Można również napisać do Administratora danych osobowych jej poczty o udostępnienie.
Złodziei należy tępić.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#16

Możemy udostępnić wszystkie dane jakie posiadamy, ale na wyraźną prośbę/żądanie Policji.
Skorzystajcie z szablonu, jaki podał Malutki i ślijcie pisma do odpowiedniej KP.

A na przyszłość wystarczy naprawdę odrobina zdrowego rozsądku.
#17

To jest jak naciąganie ludzi na chałupnictwo. Małe sumy czysty zysk z naiwniaków.
Już niejeden raz, ktoś tak ludzi oszukał. Najczęściej są to ogłoszenia oddam rośliny jeżeli chodzi o akwarystkę. Portale ogłoszeniowe są pełne takich oszustów.
Większość osób machnie ręką, bo komu się chce siedzieć nie wiadomo ile na policji, potem jeździć na rozprawy sądowe i taki złodziejaszek grasuje sobie w najlepsze całkiem nieźle żyjąc za kasę innych.
Za darmo to w Polsce można tylko kopa w d... dostać Wink
Poza tym co to był za interes 15zł dawać za wysyłkę, za to byście mieli 10 krewetek na miejscu. Redki są tak popularne, że niemożliwością jest żeby ich nie dostać gdzieś w swojej okolicy.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#18

Hej,
chcę Was ostrzec przed użytkownikiem "pekin04".Zapłaciłam mu pieniądze za rośliny,niestety nie uzyskałam już ani roślin ani odpowiedzi...


Pozdrawiam
Jeśli ten post łamie regulamin forum,to bardzo przepraszam,ale chcę ostrzec innych użytkowników.
#19

Zanim się wyśle komuś pieniądze wypadałoby trochę pomyśleć i się zabezpieczyć.
Ostrzegałam już przed nim -> http://www.akwaswiat.net/-wysylka-oddam-...28226.html

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#20

To jest pewnie ta sama osoba co pod nickiem ania84011, bo również z Olsztyna i również chciała "oddać" krewetkiTongue


Skocz do: