• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Urządzanie 240l welonarium - jakie rośliny i podłoże ?
#1

Witam , mam nadzieję że wybrałem poprawny dział , jeśli nie to z góry przepraszam , ale do rzeczy.

Więc tak planuje jak urządzić akwarium dla welonek.
Znalazłem na internecie wiele sklepów internetowych ,
ale akurat nie wiem dla czego przyciągnął moją uwagę.

Moje pytanie jest następujące :

Których z zestawów dostępnych na tej stronie ( link poniżej ) , będzie odpowiadał do akwarium z welonami , ja niestety nie znam się na roślinach więc proszę o waszą pomoc.

Z góry wielkie dzięki


http://www.aquarid.pl/12-zestawy-roslin/

--------------------------
1. Każdy post powinien być zamieszczony w specjalnie do tego przeznaczonym dziale tematycznym.
2. Każdy post w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.


P.S przepraszam za błędy ortograficzne oraz formy ale pisane w pośpiechu.
#2

Szkoda kasy bo ryby zjedzą większość roślin. Tylko nurzańce, anubias, rzęsa wodna, wgłębka. Te dwie ostatnie będą dobrym pokarmem ale welonki mogą tego nie przejeść bo szybko się rozrastają.
A baniaczek jaki szyykujesz? Proponuję min. 240 i dobry filtr z dużą nadfiltracją bo to są brudasy. No ale to chyba już wiesz Wink
#3

Oczywiście że wiem zanim kupiłem ryby to pierwsze co wszedłem na forum i wiele się dowiedziałem o tych rybach , akwarium szykuje tak jak ty mówisz , 240l na razie mam kupione 2 welonki , ile ty byś jeszcze radził kupić ?
a co do roślin to co nie kupować ?

albo może by tak oddać welony i zamiast " welonkarium " zrobić by np. ogóle , roślinne ? Big Grin Co o tym sądzisz ?
#4

Mam bardzo różne rośliny w akwarium i żadnych welonki nie jedzą. Czasami tylko wykopia jakąś małą roślinkę jak grzebią w podłożu.

Możesz zobaczyć w linku w mojej sygnaturze.

530l - Malawi
530l - Zimne
400l - Towarzyskie
77l - 2D
160l - Tanganika
54l Kotnik

Nie udzielam porad na PW i GG
#5

Tak przy okazji spytam , by nie zakładać nowego tematu , czy ten żwir / piasek był by dobry dla welonów ?

http://allegro.pl/czarny-piasek-bazaltow...72382.html
#6

(17.11.2011, 20:42)NoBeK napisał(a):  albo może by tak oddać welony i zamiast " welonkarium " zrobić by np. ogóle , roślinne ? Big Grin Co o tym sądzisz ?
To najlepsze rozwiązanie. 240 na welonarium to marnotrawstwo.
Ja radzę zrobić jakieś akwarium biotopowe lub ogólne z dużą ilością roślin.
#7

Żaden z tych zestawów nie będzie odpowiedni.
-> http://karasie.fm.interia.pl/
Piasek bazaltowy odpada. Jedynie drobny kwarc 2-3mm, większym mogą się udławić, a bazaltem pokaleczyć.
Welonki lubią grzebać w podłożu.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#8

Ja tam nigdy się nie spotkałem żeby welony mi coś zeżarły a mam duże potwory Smile. Muszą mieć dobrze dobraną dietę i nie będzie problemu. Jedyne co odradzam to oczywiście trawniki i mech bo czasami przez przypdek mogą go oderwać jak osiądzie tam pokarm czy coś.
Nigdy też nie widziałem jak mogly sie czyms zadłąwić no chyba, że jak u mnie kiedyś wzieły do japy cała tabletkę dla kirysow. Mówienie, że welon zadłąwi się kamieniem i coś mu się stanie jest tak prawdopodobne jak to, że po przejsciu pod drabiną przejedzie Cię auto Smile. Co do brudzenia... Jeżeli masz złe filtrowanie to nawet przy bojowniku zrobi Ci się syf. Ja mam filtr wewn i kaskadę. Co tydzien czyszcze jeden filtr i podmieniam 20% wody. Wielu znajomych ma gorszą wodę niż ja mimo, że mają jakieś neonarium czy baniak z molinezjami.
Akwarium 240l to nie jest marnotrawstwo i zobaczysz, że jak urosną to odwdzięczą się pieknymi barwami i rozmiarami. Moje np tak się wycwaniły, że żula jedzenie tylko ode mnie. Jeżeli wejdzie inny domownik to go olewają.
Jestem tutaj nowy ale nie lubie jak ktoś pisze takie rzeczy i zniechęca ludzi do tych rybek (to nie są podjazdy). Ile znajdzesz for na necie tyle będziesz miał wersji jak je hodować itp.
#9

Jako posiadacz welonek mogę tylko potwierdzić wszystko co napisał FRUGO82.

530l - Malawi
530l - Zimne
400l - Towarzyskie
77l - 2D
160l - Tanganika
54l Kotnik

Nie udzielam porad na PW i GG
#10

In response to the person talking about organic food manchester uk, organic food shopping online, organic food shop near me, organic grocery delivery near me, is hemp oil legal in south africa, hemp seeds benefits for female, I highly suggest this new hemp seeds blog or organic food delivery london ontario, organic food shops edinburgh, healthy food places near me open now, top 10 food supplements in the philippines, top 10 dietary supplement brands, organic food shop, alongside all this high rated organic food forum not to mention list of food supplements, list of food additives and their side effects, hemp hearts uk asda, best organic food boxes, is hemp milk good for breastfeeding, most popular dietary supplement, and don't forget this new organic food link which is also great. Also have a look at this new hemp seeds forum on top of healthy food ready meals delivered, hemp seeds nutritional value 1 tbsp, best online organic food delivery, organic food delivery bristol, healthy places to eat near me open late, list of dietary supplements for weight loss, as well as this cool hemp seeds details alongside all hemp seeds sainsburys, best healthy meal delivery london, best healthy meal delivery service uk, how long do dietary supplements last, organic products shop near me, is there a difference between hemp oil and hemp seed oil, alongside all new organic food site which is also worth a look. I also recommend this new dietary supplements list url and don't forget where to find hemp milk in grocery store, health food shop new brighton christchurch, organic food jobs near me, hemp seeds benefits for female, organic food delivery leeds, top 10 food supplement companies in india, as well as this new organic food tips not to mention best online organic produce delivery, healthy food manchester nh, are hemp seeds good for kidneys, how long do dietary supplements last, is hemp extract oil good for you, health food shop london bridge, on top of new hemp seeds blog which is also great. Finally, have a look at this high rated dietary supplements list info for good measure. Check more Cool Kriya Yoga Link b6453_d


Skocz do: