• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

45L Tanganika
#1

Chciałem pokazać moją 45L Tanganikę. Dostałem na urodziny zestaw akwarium + pokrywę Aquaela.

Urządzenia:

Akwarium 50x30x30
Pokrywa 11W Aquael ECOLIGHT
Grzałka 50W Atman
Filtr Aqua-Szut 550N

Dekoracje:

ok. 18kg piachu kwarcowego
1.5kg Lawa Wulkaniczna czarna
ok. 15 muszli po winniczku

Parametry wody:
PH: 8.2
NO3: 10
NO2: 0
KH:16
GH:13
Temperatury: 26 stopni
Podmiany wody 25% raz w tygodniu

Flora:
właśnie nie wiem co to za roślinka, może ktoś powie

Fauna: 2\3 Neolamprologus multifasciatus .
Ilość samców taka bo na początku 3 tyg. po zalaniu miałem pojechać po 6 małych occelatusów żeby dobrała się para. Ale najpierw pojechałem do Kakadu kupić test do NO3. 2 sprzedawców mówiło że mają na 100% samca i samiczkę multika i powiedzieli że jak kupię u nich to jeszcze dokupię sobie samiczki i będzie dobrze, bo będzie przemieszanie krwi. Kupiłem i okazało się że są to 2 samce. Nie atakowały się zbytnio i postanowiłem dokupić samiczki udało się dokupić tylko 3. Nie wiem co zrobić czy zostawić te dwa samce, czy spróbować oddać ? Teraz się nie zaczepiają i kompletnie ignorują. Samiczki są już 2 tyg. i samce nie przejawiają wobec siebie żadnej agresji. Co radzicie zrobić zostawić 2 spokojne samce, czy próbować oddać ? Tylko nikt nie chce przyjąć samca. Co zmienić w wystroju akwarium ?
Dziękuje za rady i przepraszam za jakość zdjęć.

P.S. woda na zdjęciach taka bo wyjąłem roślinki i moja siostra czyściła filtr Wink


Załączone pliki Miniatury
               
#2

Bardzo ciekawy zbiornik , lecz kilka uwag :

Na multifasciatusy za mały , wyłącz to całe "bąblowanie" , bo one nie lubią aż takiego ruchu wody .

Kujawsko-Pomorskie Forum Akwarystyczne

Nie udzielam porad na PW.
#3

A gdzie je mogę sprzedać ? Myślałem że zbiornik będzie dla nich ok, bo pisało tak na stronach o muszlowcach i tak mówiło kilku łódzkich hodowców.
#4

Widzisz , już nie wiesz gdzie możesz je sprzedać , a kiedy rozmnożą się i będzie ich kilka razy więcej ?
Zrobi się tłok , potem kłopoty przy tak małym zbiorniku .

Tutaj proponuję muszlowce żyjące samotnie , w dobranych parach .
Kolonię np. similisów czy multifasciatusów wymagają zbiornika ok. 100l .

Kujawsko-Pomorskie Forum Akwarystyczne

Nie udzielam porad na PW.
#5

(01.01.2012, 12:55)Kroczek33 napisał(a):  Widzisz , już nie wiesz gdzie możesz je sprzedać , a kiedy rozmnożą się i będzie ich kilka razy więcej ?
Zrobi się tłok , potem kłopoty przy tak małym zbiorniku .

Tutaj proponuję muszlowce żyjące samotnie , w dobranych parach .
Kolonię np. similisów czy multifasciatusów wymagają zbiornika ok. 100l .

Wiem gdzie mogę oddać małe, ale nie sprzedać. Wydałem na ryby pieniądze i nie chcę ich oddać tylko jeśli to konieczne, to sprzedać.
#6

Możesz dać ogłoszenie na naszym forum w ogłoszeniach, wystawić na allegro.

pozdrawiam
Mateusz


http://klub-tanganika.pl
#7

witam
uwielbiam tanganikę i cieszę się gdy inni też idą w tym kierunku. co do akwa to niestety podzielam powyższe opinie.akwarium jest trochę małeSad
masz w tej chwili 5 sztuk a uwierz mi że całkiem szybko okaże się że może być tego więcej, dużo więcej. masz temat:
http://www.akwaswiat.net/muszlowiec-wiel...-1687.html
co do sprzedaży ryb no to trochę kłopotu możesz mieć ale jak poradzili inni - specjalistyczne fora i alle...Wink w sklepach będzie ciężko Ci sprzedać ryby, może kilka sztuk wepchniesz i to za jakieś grosze
pozdrawiam i życzę wytrwałości a potem większego zbiornika

240 L były księżniczki...stoi puste
720 L. stoi i czeka....chyba na dużą Tanganikę......
akwa uruchomione zostaną jak kupię agregat prądotwórczy;p
#8

Popatrz na daty... temat założony grudniu 2011r .

Kujawsko-Pomorskie Forum Akwarystyczne

Nie udzielam porad na PW.
#9

pół roku, wcale nie tak dawno, a forum jest od tego żeby komentować-akwarium bardzo ładne Smile

240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)





Skocz do: