• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czy w Azji muszą być rośłiny?
#1

Siema! mam pytanie czy w biotopie Azji chodzi mi głównie o brzanki sumatrzańskie muszą byćrośłiny??Czy piach i kamyki wystarczą?

Mam 11 lat...

Czasem się myle ;)

AkWaRyStYkA
Moja Pasja ;*


https://aquaforumlublin.fora.pl/

#2

No to zależy od gustu ale najlepiej jakby były bo zawsze coś wprowadzają do wody i jest to dodatkowe schronienie dla ryb.
#3

No a czy w naturze brzanki żyją wśród roślin, czy na gołym piachu? No bo w czarnych wodach, gdzie nie ma roślin, to chyba nie. Niby może być bez roślin, ale pamiętaj, że wówczas będziesz musiał zadbać o bardzo wydajną filtrację i podmiany wody, bo rośliny spełniają funkcję filtra biologicznego, czego u Ciebie zabraknie.

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#4

tak jak pisze apri, jeśli zrobisz czarne wody (korzenie, liście dębu, szyszki olszy czarnej, podłoże piasek) to możesz nie mieć roślin, nie dodawaj jednak kamieni- do takich wód nie pasują. Poczytaj tutaj http://www.superakwarium.pl/brzanka-suma...id396.html, z tego co wiem brzanki potrzebują jednak dość gęsto zarośniętego akwa i są wrażliwe na produkty przemiany materii- więc muszą mieć częste podmiany wody.
A dlaczego wolisz bez roślin?

tylko niektóre moje szkła
30l Krab
45l
112l ŻÓŁW
Mój YOU TUBE
#5

Popieram zdanie kolegów/koleżanek że rośliny są bardzo potrzebne w akwarium. Mnie też ciekami tak jak asz32 czemu wolisz akwarium bez roślin?

I <3 AKWARYSTYKA
#6

Prócz zużywania produktów przemiany materii rośliny będą natleniać Ci wodę. Nie zapominaj o tym.
#7

Dotlenianie wody to pikus, dobry cyrkulator zrobi to 10 x lepiej i bedzie robic l to stale, moim zdaniem duzo wazniejsze jest usuwanie czesci produktow przemiany materii, tworzenie kryjowek dla slabszych zwierzakow, miejsce na tarlo i nie oszukujmy sie walory estetyczne. No i pamietajmy prad jest drogi, a rosliny jednak potrzebuja swiatelko.

Pozdrawiam ZHO
www.akwa.aip.pl Prawdopodobnie najstarsza strona o rybkach po polsku. Mam 200 l Amazonia.
www.akwa.cba.pl Nowy projekt.
#8

Dobrze, że to przeczytałem bo zaraz by mi zwiędły
Pozdrawiam znawcówSmile


Skocz do: