• 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Karmienie zbrojników = warzywa + inne pokarmy.

Myślałem, że to będzie przekąska. Ale skoro odradzacie to dam sobie spokój z przynoszeniem "przysmaków". Mam jeszcze takie pytanie, czy dwa zbrojniki" urodzone w tym samym czasie mogą różnić się znacznie wielkością? Czy jest to spowodowane przez dietę, tzn, że jeden je, a drugi nie. Żyją w jednym zbiorniku i wyraźnie jeden rośnie, a drugi nie, i co ciekawe mniejszy jest samiec.

Cytat:miałem na myśli jakiś artykulik opisujący szerzej doświadczenia z hodowli ... a ty widzę generalnie najbardziej lubisz się spierać używając argumentacji nie na temat rozmowy a w kierunku jaki to rozmówca jest

Nie ma sensu pisać po raz kolejny tego co jest opisane. Polecam doskonały artykuł Kasi Palarskiej "Zasady żywienia zbrojników" do znalezienia na google.
A co do ukierunkowania na temat rozmówcy i owszem. Posiadasz jedno akwarium, z rybami nudnymi aż do bólu a jednak w praktycznie każdym temacie masz coś do powiedzenia... Tzw "expert google" co niestety nie przekłada się na jakość wypowiedzi...

(07.02.2011, 02:18)forumiak napisał(a):  ... Mam jeszcze takie pytanie, czy dwa zbrojniki" urodzone w tym samym czasie mogą różnić się znacznie wielkością? Czy jest to spowodowane przez dietę, tzn, że jeden je, a drugi nie. Żyją w jednym zbiorniku i wyraźnie jeden rośnie, a drugi nie, i co ciekawe mniejszy jest samiec.

Fakt, że zbrojniki nie rosną "równo" nie jest niczym nadzwyczajnym, powodów takiego zachowania może być kilka, najczęstszym jest zdominowanie jednej, mniejszej ryby przez większą
(07.02.2011, 10:23)sepher napisał(a):  ...
A co do ukierunkowania na temat rozmówcy i owszem. Posiadasz jedno akwarium, z rybami nudnymi aż do bólu ...

... jak to mawiają marynarze :"jak sobie wujenka życzy"...

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg

Czytałem że można dawać wątróbkę dla zbrojników, czy to prawda? Jak ją przygotować?

Zależy dla jakich zbrojników. Dla tych mięsożernych tak, ugotowaną (bez żadnych dodatków), pokrojoną w odpowiedniej wielkości kostkę.

"Alejami wycackany szedł se jakiś gość,
Facjata niby owszem, może być.
I nagle potknął się o kamień rycząc "Och, psiakość!
Jak oni mogą w tej Warszawie żyć!...""

A groszek dla zbrojników niebieskich prosto z puszki? A ta wątróbka dla zbrojnika niebieskiego on by ją jadł? Dzięki za szybką odpowiedz Smile

Groszek z puszki to chyba (nie jestem pewny) solony jest wiec raczej nie, lepiej mrożony/świeży. Zbrojniki niebieskie z tego co pamiętam nie powinny być karmione pokarmami mięsnymi, a już na pewno nie w dużych ilościach.

"Alejami wycackany szedł se jakiś gość,
Facjata niby owszem, może być.
I nagle potknął się o kamień rycząc "Och, psiakość!
Jak oni mogą w tej Warszawie żyć!...""

mam pytanieSmile czy stara samica 7 lat będzie chciał złożyć ikrę w grocie młodego samca w akwarium samca.proszę o szybkie odp.Smile

Mam pytanie bo wyczytałem, że małe glonojady (zbrojniki) mam karmić VegeTabin B lub Super SpiruTabin B. Dobra, ale mam gibicepsa nie i czy on nie zje tej jednej tabletki sam? Bo właśnie mam ikre i powoli się wylęgają małe zbrojniki i chciałem je karmić tym ale się boję, że gibiceps im to zje. Dawać im normalnie ten pokarm czy jak?
Z góry dzięki Smile

W internecie masz mix tabletek dla glonojadów m.i czosnek ,mięso ,ogórek


Skocz do: