• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytanie nowicjusza :)
#11

(11.03.2012, 17:23)Marc napisał(a):  Hej.
Ta obsada to wymysl mojego syna (ma dwoch kolegow w klasie ktorzy tez maja akwaria i stad u nas takie gatunki ryb), o dziwo te rybki zyja w zgodzie i bradzo ladnie sie chowaja, rosna w oczach i nie choruja.
Sam tylko dokupilem te dwie kosiarki gdyz swojego czasu w akwarium mialem mega problem z glonami nitkowanymi, doradzili mi tak w sklepie zoologicznym. Glonow sie pozbylem a kosiarki zostaly.
Zal mi troche pozbywac sie takiej ilosci ryb, tym bardziej ze sa praktycznie od poczatku. Ale popytam w sklepie w ktorym jestem stalym klijentem, byc moze facet przyjmie kilka sztuk.

Co do pokarmu dokupilem wczoraj dafnie i granulat, nie chca tego za bardzo jesc, niby chwytaja na poczatku ale zaraz wypluwaja. Drugi problem to to ze ten pokarm nie tonie, plywa caly czas na powierzchni, wiec nie korzystaja na tym ryby przydenne. Dzisiaj sprobuje go wczesniej namoczyc, chociaz tez nie wiem czy to wskazane.

Pozdrawiam
M
dla ryb przydennych kup tabletki- opadają na dno, możesz też podawać sparzony groszek bez skórki- tez opada

tylko niektóre moje szkła
30l Krab
45l
112l ŻÓŁW
Mój YOU TUBE
#12

Witajcie.
Pytanie troche z innej beczki.
Padly mi ostatnio dwa glonojady. Dzien po dniu.
Nie mialy widocznych zmian skornych.
Ale..

Byly w akwa od poczatku, juz jakies 8miesiecy. Dziwne ze przez ten okres urosly tylko do jakis 6-7cm max.
Dokupilem jakies 4 miesiace temu 1 Glonojada weloniastego.
Bardzo szybko przerosl te stare osobniki i co ciekawe ostatnio strasznie je ganial, byl bardzo agresywny szczegolnie przy karmieniu.
Czy jest taka opcja ze ten mlody ale duzo wiekszy glonojad przyczynil sie do smierci starych i mniejszych osobników tego gatunku?

Pozdrawiam.
#13

Całkiem możliwe, jeżeli hodowałeś jedynie samce. Mój zbrojnik niebieski (7cm samica) tak ganiał wszystkie ryby zazwyczaj w porze karmienia, że miały porozrywane płetwy. Musiałem oddać. Zamiast tego zakupiłem dwie krewetki filtrujące - fajne "bestie", oczywiście polują jedynie na resztki


Skocz do: