• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Aqua Brazil"- Femanga a PO4.
#1

Zastosowałem preparat j.w Zbiłem w ciągu trzech dni GH z 21 do 14, PH z 7.5 na 6.8. Byłem zadowolony z wyników. Ryby przeszły to bezstresowo. Ramirezki złożyły ikrę. Rośliny poza moczarką, rozwijają się bez zarzutów.
Wykonałem test na PO4 i zabrakło skali. Doświadczalnie powtorzyłem z wodą do podmiany. Przed dodaniem "Aqua Brazil", zaden ewentualny dodatek nic nie zmieniał. Ale "Aqua Brazil" załatwia próbki poza skalę. W tym samym naczyniu postanowiłem upewnić się czy mam do czynienia z fosorem, np. kwas ortofosforowy lub podobny. Próba zbicia fosforu preparatem JBL PhosEx Rapid nie zmienia barwy wykonanego testu i nadal jest poza skalą. Dalej sam nie rozwiążę zagadki. Czy preparat Femangi zawiera substancje która przekłamuje test, czy zawiera tyle fosforu że nie ma mocnych na niego. Jesli to fosfor i to w takiej ilości to należałoby oczekiwać glonów. Ale te w normie. Jak narazie.

Test: Zoolek PO4
#2

co się dzieje z moczarką?
#3

Moczarka dołem żółknie, liscie robią się przezroczyste i obumiera. Nowe górne pędy nie zastępują ilosciowo tych co obumarły.
#4

Nie ma składu preparatu na opakowaniu ?
Przy tak szybkim zbiciu pH i twardości, preparat musi zawierać jakieś sole lub kwas, a kwas fosforowy jest stosunkowo "bezpiecznym" związkiem.

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg
#5

Producenci nie mają zwyczaju umieszczać takich informacji. Traktuja trochę nie poważnie nas. Mozna by obawiać się im konkurencji ale konkurencja rozbija te ich preparaty na atomy w ciągu miesiąca. Wiec traktują nas i nasze akwaria z dużą dozą pobłażliwości. A powinni informować i rozwijać wątek, jak choćby że testy na PO4 będą przekłamane i nie należy tym się przejmować. Powtórzyłem dzisiaj test w wczorajszej wodzie na podmianę gdzie gdzie dodałem "Aqua Brazil" a potem zbijacza fosforu JBL'a. Mimo że dałem JBL'a 3x wiecej niż polecano to po 24 godzinach test na PO4 nadal poza skalą.
#6

Napisałem do producenta i mam odpowiedź.

The hardness at the Aqua Brazil are covered. The resulting Po and
measurable value for fish and plants is completely harmless.
Also, algae can not utilize this PO4.

A measurement by liquid test is not possible because the test creeps in
with the jacket. It always appears high.

Damage to fish and plants does not occur. Also by no algae are formed,
as this indicated PO4 is not available for the algae.

Nie ma napisane co zawiera środek, jedynie że jest to niegroźne (PO) i nie pojawią się glony od fosforu. A wiec nie pisząc przyznali że fosfor. A więc ciekawe by było w jakim związku lub wartości występuje ale tego już się nie dowiem.


Skocz do: