• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zwinniki pady przez noc
#1

Witam,

po powrocie do domu po 3 tygodniach w Polsce, wróciam i zastałam swój 125l zbiornik zarośnięty jak dżungla. Wczoraj zrobilam ogromną przycinkę i podmieniłam około 25l wody na odstaną i przefiltrowaną deszczówkę.

Po nocy obudziłam się do akwarium pełnego trupów zwinnika jarzeńca - miałam te rybki juz od miesięcy i rosły, jeszcze wczoraj były zdrowe i miały piekne kolorki. Na ciałach nie było żadnych objawów chorobowych i w ciagu nocy zdechły tylko one - bojowniki, pleco i krewetki mają się wciąż bardzo dobrze.

Co mogłoby być przyczyną, że padły w ciągu jednej nocy? Boję się, aby moje bojowniki nie padły więc wolę mysleć zawszasu i naprawić co jest nie tak.

Sprawdziłam parametry wody:

NO2- 0.15 ppm
NO3- 2.5 PPM
AMMONIAK 0.25 PPM
PH 7.4
KH 3
GH 11

Dzień wcześniej, kilka godzin zanim wróciłam padła mi jedna samiczka bojownika - nie wiem co się stało, tylko chłopak mi powiedział, że ją wyłowił.

Nic już nie rozumiem co się dzieję, proszę o porady i pomoc.

www.happybettas.com - moj blog (ang)
Galeria Bojków -> klik
#2

Powodem może być ta deszczówka.Być może przefiltrowałaś tą wodę ale mogły być w niej jakieś bakteria w końcu to z deszczu woda.
#3

Używam deszczówkę bo mam w akwarium zamontowana lampę UV - więc bakterie szybko są niszczone.
Ale po Twojej uwadze poszłam sprawdzić - lampa nie działa! Była odłączona więc mój misterny plan tym razem zawiódł. Okazało się, że partner który został i opiekował się rybkami odłączył ją bo potrzebował miejsce żeby załadować komórkę i zapomniał to później włączyć.

Włączyłam lampę ponownie, mam nadzieję, że nie będzie więcej strat.

www.happybettas.com - moj blog (ang)
Galeria Bojków -> klik


Skocz do: