• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jaki sprzęt? Co potrzebne? Jak zacząć? Jaki litraż?
#1
Shy 

Witam serdecznie jestem tu nowy wiec z góry proszę o wyrozumiałość.
Od pewnego czasu szperam po forach, tematyce akwarium morskiego. Teraz już jestem niemal w 100% zdecydowany o założeniu akwarium morskiego.
Posiadam już budżet oraz chęci teraz potrzebuję porad osób z doświadczeniem.
W zamian za wszystkie pomoce odwdzięczę się w miarę możliwości fotkami krok po kroku jak powstaje akwarium słonowodne na podstawie dorad i pomocy zaczerpniętych od was zaczynając dosłownie od "zera".

Na dzień dzisiejszy posiadam akwarium 126L które dostałem w gratisie od kolegi który jest słodkowodniakiem;-) i to wszystko.
Pewnie z biegiem czasu posypię mnóstwem pytań ale od czegoś trzeba zacząć.
Do teraz nie jestem pewien czy zaczynać od 126L akwarium które już posiadam czy od razu z rozmachem zainwestować w akwarium 300L?
Dlaczego moje wahanie?
Wiadomo chodzi o finanse i nabranie wprawy oraz doświadczenia... może będzie lepiej się nauczyć / popełnić błędy na 126L a w razie "WU" ponieść mniejszą stratę niżeli rzucać się od razu na głęboką wodę.
Stworzyć mniejsze cacko dać mu wydorośleć (nauczyć się więcej lub mniej Tongue ) i w miarę upływu czasu przenieść się do większych gabarytów.

Jak zacząć? Najpierw dobierzmy litraż ... a później przechodzimy do sprzętu.
Z góry dziękuję za zainteresowanie, pomoc... biorę się za temat poważnie wiec nie ma żartów.
#2

126l to troche malo jak na pelnoprawny morski zbiornik, ja mialem podobny i gdy przesiadalem sie do wiekszego niestety nie uniknalem strat. Poza tym tqaki maly zbiornik to zrodlo problemow praktycznie nierozwiazywalnych w takiej malej objetosci wody.
Maly zbiornik malo wybacza.

Pozdrawiam ZHO
www.akwa.aip.pl Prawdopodobnie najstarsza strona o rybkach po polsku. Mam 200 l Amazonia.
www.akwa.cba.pl Nowy projekt.
#3

Tutaj Ty musisz podjąć decyzje, nikt za ciebie jej nie podejmie.
Na mniejsze akwarium wydasz mniej pieniędzy.
Na większe wyjdzie drożej, ale pamiętaj o zasadzie: im większe akwarium, tym łatwiej zachować odpowiednie w nim warunki dla ryb i koralowców.

Do założenia akwarium potrzebne ci będą:
-filtr odwróconej osmozy
-pompa cyrkulacyjna
-grzałka
-oświetlenie jarzeniowe
-odpieniacz
-przyrząd do pomiaru soli
-termometr
-żywy piasek
-żywa skała
-sól morska
Jeśli coś pominąłem to proszę o poprawkę Wink

30l ogólne


Skocz do: