• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kilka pytań...obsada
#1

Witam
Jestem tutaj nowa, lecz akwarystyką zajmuję się już od dobrych kilku lat Smile
Ostatnimi czasy posiadałam jedynie krewetkarium, a teraz szykuję się do ponownego zakupu większego akwarium i stąd właśnie ten temat na forum.

Zastanawiam się nad akwarium z zestawem aquael 112l (pokrywa, filtr i grzałka- wszystko aquael) i chyba jutro takowe zakupię Smile

Pytania mam dotyczące obsady akwarium..
Rybki, nad którymi myślałam:
4x kirysek panda
1x zbrojnik
6x neon
4x platka
5x gupik
8x molinezja złota

1. Czy to nie za wiele jak na 112l??
2. Jeśli przeleję część wody z krewetkarium (które funkcjonuje ponad rok) albo przeniosę filtr do nowego akwarium to po jakim czasie będę mogła zarybić zbiornik?
3. Czy glony z krewetkarium mogą się "przenieść" do akwarium przez filtr?
4. Czy filtr (aquael) 650l/h da sobie radę??
5. A grzałka 100W (aquael)?
Na całej długości ściany pokoju mam okno i balkon, ale gdy miałam 72l i stało zasłonięte szafką glonów 0. Mam nadzieję, że będzie tak też w tym przypadku..

Jeśli jeszcze o czymś zapomniałam to będę pytała Smile
pozdrawiam wszystkich
#2

Molinezji bym nie dawał zamiast tych 8 molinezji proponował bym może pielęgniczki dokupił bym neonów tak do 20 szt i jeszcze kilka kirysów.
Filtr i grzałkę masz dobre. A co do tego pokoju to przy ustawieniu akwarium na prosto okna glony będą prawie na pewno. Po przelaniu wody i przełożeniu filtra myśle że po tygodniu mogła byś wpuścić ryby.

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]
#3

Czemu akurat molinezje wykluczyć?? Będą agresywne, czy coś?? czy po prostu za dużo tego będzie??

Bo jeśli miałabym coś odrzucić to gupiki Big Grin
#4

W ogóle masz za dużo żyworodek .

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]
#5

Jeszcze nie mam dlatego pytam Smile
Chcę dochować jak najwięcej narybku... znajoma ma sklep zoologiczny także zawsze coś z tego będzie Smile nawet na głupią karmę (a mam jeszcze 2 szczury, chomika i krewetki)
#6

Proszę o radę..
To mój nowo wystartowany zbiornik - niestety jeszcze bez roślinek - jutro coś się pojawi.



I z tąd mam kilka nowych pytań..
1. Czy ten żwirek będzie okej czy zbyt ciemny?? Może zmieszać go z białym??
2. Czy zbiornik dojrzewa także bez roślin??
3. Czy jeśli włożę filtr z krewetkarium (funkcjonuje ponad rok) na jakiś czas to pomoże to w czymś??
4. Czy kulki gliniano-torfowe dodawane do samego żwirku pomogą roślinkom?? (narazie dużo wydałam na akwarium i nie mam zamiaru wydać na samo podłoże 150-200zł)
5. W komplecie dostałam grzałkę 100W, ale jak narazie nie bardzo radzi sobie ze 112l. Czy muszę wymienić na lepszą?

Proszę o wyrozumiałość i poradę


Skocz do: