• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"coś" na korzeniu :-)
#1

Witam!
Proszę o interpretację filmu :-)
http://www.youtube.com/watch?v=LBVbDE3sjKw
Dostałem korzeń który trochę leżał w piwnicy od znajomego. Wygotowałem go we wrzątku porządnie - a przynajmniej tak mi się wydawało. Po włożeniu do dojrzewającego akwa zauważyłem takie coś i nagrałem film. Co to jest? Glon czy pleśń? Nie wiem czy mogę to zostawić czy wywalić bo zaszkodzi przyszłym rybkom?
Pozdrawiam
#2

Poszukaj a znajdziesz leniuchu Big Grin
Baaaaaardzo dużo jest o tym w sieci szczególnie przy świeżych zbiornikach.
#3

Eh a nie lepiej po prostu odpisać koledze, skoro pyta??
Skoro nagrał filmik, to znaczy że nie jest pewny prawda?

Ja jestem prawie pewna, że to glon.
Nie wywalać- przy nowo założonych zbiornikach to normalne.
Po jakimś czasie zejdzie...

Jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie Smile
#4

CześćBig Grin No właśnie nie byłem pewien tak jak mówisz Spectre. Chodzi o to że zbiornik mam zalany 2 tygodnie temu i akwarium jest bez glonów.
Korzeń dostałem wczoraj i to na nim jest ten "glon". Chodzi mi konkretnie o to czy o się z niego nie zacznie rozprzestrzeniać?
#5

Nie ma tak łatwo Big Grin
Wpisz w google (galareta na korzeniu) i poczytaj
#6

...poczytałem o pleśni i galarecie ale w większości przypadków ludzie mają to rozsiane po całym akwarium. A ja się pytam Was doświadczonych czy mam te włoski olać Wink czy wywalić korzeń zanim mi zniszczy dwutygodniowy zbiornik! Cool
#7

nic nie wywalaj ta galaretka sama zejdzie
#8

Dziwnie to wygląda, to nie jest standardowa galaretka jak na korzeniach czy gałęziach, w świeżych baniakach. Mi to wygląda na jakieś krasnorosty, poczekaj aż baniak dojrzeje w pełni, jak nie zniknie to kup kosiarki a się tym zajmą Wink Ja bym się tym specjalnie nie przejmował. Widzę, że baniaczek pusty i mało roślin, a to sprzyja rozwojowi wszelkich glonów. Na filmie widoczny jest też spory nurt wodny, a za tym wręcz przepadają krasnale Big Grin Małe kępki wyglądają całkiem spoko jak nie są bardzo inwazyjne, dodają naturalnego uroku Wink

Channidae-Wasze ryby są dla moich pokarmem

Moje filmy
#9

Zostawię to i zobaczę co z tego wyrośnie Smile. A odn. tego nurtu to muszę skombinować jakieś kolanko do filtra żeby wylot dyszy był ku górze. Próbowałem wszystkich kombinacji i za każdym razem jest mała wirówka w akwa Wink Pozdrawiam!
#10

Jaki masz filtr to Ci może coś pomogę bo jak napisałeś, że wszystkich kombinacji próbowałeś to aż mi się wierzyć nie chce w bezradność ludzkąBig Grin


Skocz do: