• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[390L] zakładanie nowego baniaka
#1

Witam wszystkich!

W poszukiwaniach informacji o Malawi natrafilem na te forum i widze, że liczba użytkowników oraz ich aktywność pomoże mi odpowiedzieć na kilka pytań a jednocześnie, może ich rozpiętość i rzetelność pomoże zbudować małe faq dla początkujących.

Mam jedno akwa ogólne 200l w sypialni (jak porobię fotki to przedstawię), ale nadażyła się okazja zakupu tanio narożnego akwarium 390L wraz ze stolikiem i pomyslalem ze nie moge jej przepuścić i w salonie zrobie akwarium Malawi Wink Jako iż mało o nim wiem to mam kilka pytań.

1. Podłoże - myślę, że biały kwarc będzie najładniejszy i najodpowiedniejszy (znalazłem informacje, że jest brzydki i sie nie nadaje, ale oprócz subiektywnych objekcji to żadnych biologicznych informacji nie znalazłem). Jak myślicie, nada się ?

1a. 35-40kg wystarczy?

2. Głazy. Ze względu na ich astronomiczną cenę na allegro (6zł za kg a potrzebuje pewnie ze 100kg) poszukam czegoś na dużym wrocławskim kamieniołomie (srednio 80gr za kg, głazy z całego świata). Znalazłem, że ładnie pasuje serpentynit i łupki fylitowe ale może polecicie coś innego w zjadliwej cenie? (Ewentualnie gdzie moge tanio dostać coś co się nadaje w okolicach Wrocławia)

2a. Jakich głazów należy się wystrzegać.

3. Roślinność. Chce jej jak najmniej. Myślę o anubiasie i Cryptocoryne balansae karbowanej. Czy mała ilość roślin nie zwiększa ryzyka namnażania się glonów? Jak ich się ustrzec w Malawi?

4. Grzałke mam Jagera 200W ( http://allegro.pl/eheim-jager-200w-grzal...53639.html ). W salonie zawsze jest ciepło. Wystarczy?

5. Filtr. Planuję zakup HW-303b ( http://allegro.pl/nowosc-filtr-hw-303b-z...56604.html ). Wystarczy?

5a. Jakie wkłady do filtra?

Dodatkowo dostałem w gratisie do zakupionego baniaka pompkę eheima 200 ( http://allegro.pl/napowietrzacz-eheim-ai...63531.html ), więc wstawię gdzieś z tyłu jakąś kurtynę.

6. Światło. Ile Watt potrzebuje i jakie świetlówki polecacie by ładnie wybarwiać ryby?

7. Obsada. Chętnie bym się dowiedział, jakie proponujecie zestawienia, bo zawsze może być jakaś ciekawa ryba o której człowiek nie ma pojęcia Wink Zatem - co proponujecie?

To chyba wszystko, o ile o czymś nie zapomniałem. Wszelkie dodatkowe rady i sugestie mile widziane Wink
#2

Witaj, odpowiem tylko na część twoich pytań,bo szczerze przyznam wszystkiego nie wiem.

1. Jestem za piaskiem
2. Najlepiej kup w sklepie ogrodniczym lub tak jak napisałeś w kamieniołomie. Może wapienie?
2a. Wybacz, nie wiem
3. Chcesz jak najmniej? Nie dawaj wcale.
4. Myślę, że da rady.
5. Nie mam pojęcia.
5a. ...?
6. Moc nie ma większego znaczenia, bo to ma znaczenie raczej dla roślin.
7. Tutaj niestety ci nie pomogę, a nie masz np. ulubionych pysków?

Nie męcz ryb w kuli.

#3

filtr jak do akwa 500-600l lub dwa miejsze wklady do filtracij biologicznej malawi musza miec czysta wode i ph po miedzy 7.7-8.4. roslinki nie koniecznie rybki benda je zjadac lub wykopywac. obsada w tym cie nie pomoge nie znam polskich nazw mieszkam za granica ale mam link pocztaj i sam wybierz http://www.malawiaitanganika.pun.pl/choroby-6.html
#4

W tym linku malo jest gatonkow :/

Nie męcz ryb w kuli.

#5

Z obsada chyba będzie tak, że zaczerpnę języka o nich i kupię na targach zoologicznych we wrocławiu to co mi się spodoba Wink Tylko będę musiał zwrócić uwagę na to ile mogę takich ryb w takim baniaku mieć (?).

Standardowa pokrywa na allegro do tego akwa ma świetkówki 2x30W. To stanowczo za mało (0,15W/litr) tylko ile musze dołożyć? Rozpatruje tutaj bilans pomiędzy ładnym oświetleniem baniaka kontra niezadużym przyrostem glonów. Jakieś dedytkowane świetlówki pod Malawi?
#6

Na oswietlemiu sie nie znam, wiem tylko ze pysie dobrze sie prezentuja ze swiatlem w cieplej barwie taki czerwony odcien. Moc swietlowki to juz jak ci sie podoba. Widzialem mocno jak i slabo oswietlone malawi. Mocne swiatlo moim zdaniem lepiej sie prezentuje, ale glony moga atakowac. Sad

Nie męcz ryb w kuli.

#7

Wpisz w wyszukiwarce youtube: motowilk. Gość zajmuje się malawi może Ci się coś przyda.
#8

Why don't you Google it!
#9

In response to the people talking about guide, trim panel, window channel strip rear right, rep.-kabel flexray, repair kit power brake unit, grill front, I highly recommend this BMW 51475A4D8F4 Armrest Right Rear or sidopanel, continental ecocontact 6 ssr, guard plate a-pillar lower right inner, cover backrest left, side window, door trim panel front left, as well as this BMW 12147563956 Rmdf Unit alongside all gear set, electric expansion valve, controller, delivery unit right, mirror glas convex right, wiper system complete, not to mention this BMW 64126908340 Exhaust Pipe which is also great. Also, have a look at this BMW 62121244647 Speedometer and don't forget upper belt rear right, panel, ultrasonic sensor satin chrome, wiring harness eng. sensoric module 1, door panel leather front right, door lining leather right, not to mention this BMW 52208141704 Armrest Low. on top of hs-am multisurface filler voc white, door trim, blende spoiler mitte, dunlop sp winter sport 3d rof, expnsn hose, console, on top of BMW 65756923215 Transmitter which is also worth a look. I also suggest this BMW 51377137598 Weatherstrip on top of engine wiring harn.sensor system bank 1, cover, protection, rear muffler, flasher, headrest, not to mention this BMW 31316879296 Front Right Spring Strutas well as filler, heckleuchte heckklappe rechts, trim frame, battery cable pos.terminal underfloor, headrest leather, cover, not to mention this BMW 52207370479 Cover Base Seat High Leather on top of stationary keyreader plus, headrest, cover, right rear side panel, door trim, cover backrest vinyl left, and don't forget BMW 51166823449 Cover Centr Console Piano Lacquer Bl. as well as heated outside mirror memory bus right, screw, instrument cluster, cover, wiring set rear door, outside mirror, which is also great. Don't forget to check this BMW 64508332442 Air Duct with center arm rest leather, rear left wheelhouse inner half, cover backrest cloth left, amplifier, gleichschlie?ung, water pump, for good measure. Also BMW 72117497591 Obergurt 2 Sitzreihe Links or door trim, cover, hinge, floor plate, support rear window, door trim panel rear right, and don't forget this BMW 61126807324 Battery Cable Positive Below-Floor on top of foot rest, front right spring strut, battery cable positive below-floor, handle, lock, protective plate door sill left, not to mention this BMW 33208695500 Output Shaft Rear Right alongside all cover backrest leather, thrust adapter, support structure for cargo area floor, main wiring, radiator, outside mirror w-out glass heated right, which is also great. Also, have a look at this BMW 51717340206 Firewall Lower Section Right alongside all door lining leather right, drivers side door cable harness, sun visor, door trim, armrest rear leather, door trim panel front left, as well as this BMW 36115A819C9 Tpm Wheel&Tire Winter Orbit Grey alongside all floor panel right, headlining, rmdf unit, outs.mirror, left trunk trim, headlight, alongside all BMW 52208170891 Cover Fabric which is also worth a look. I also recommend this BMW 52207053324 Side Wall and don't forget headrest, cover sport backrest imit. leather rght, co-drivers side door cable harness, left sun visor, rep.-kabel nbt evo, hsd, alongside all this BMW 36122471012 Hankook Ventus S1 Evo3 Hrs and don't forget active stabilizer rear, upholstery, side finisher leather right, installation, radio bmw business cd, firewall lower section left, as well as BMW 61129890936 Rep.-Kabelsatz F?Rdereinheit and don't forget fr.radiator grill black high gloss ri., cover-b.rest, alternator, ablegeboden alcantara, tyre, side trim cover leather right, which is also great. Finally, have a look at this BMW 51417038531 Door Trim with door trim, front right spring strut, cover, upper part, panel, cover comfort seat perf. lther right, for good measure. Check more @ Great BMW Car Part Site 87445b6


Skocz do: