• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

płyta mdf pod akwarium
#11

ja bym podłożył pod akwarium płytę styropianową o grubosci 2 cm i na stówę wystarczy ...

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg
#12

(08.01.2013, 16:45)oskar777 napisał(a):  Co Wy z tym nasiąkaniem? MDF też jak namoknie to zwyczajnie puchnie to co za różnica czy z MDF czy wiórowej? Jak blat kuchenny ma nie sprostać wymaganiom to proponuję od razu stalową 5cm płytę i na pewno nie nasiąknie. Chociaż może zardzewieć i mamy kolejny problem. Litości...

Zawsze można zastosować stal kwasoodporną :p A tak na serio to niezły pomysł ma kolega dash_a, można dzięki temu zastosować płyte mniejszej grubości a nierówność zostanie rzeczywiście wyrównana. Ja pod moim akwa mam płytę osb, takie płyty są zdecydowanie bardziej odporne na wilgoć i są oczywiście mocniejsze. Sprawdź czy nie lepsza była by dla ciebie osb. Mówię oczywiście o osb 3 lub 4.
#13

Jak już pomysł dash_a ma dojść do skutku to zamiast kitu proponuję coś chemoutwardzalnego czyli np. szpachlę samochodową. Kit do drewna na tak dużej powierzchni będzie miał problemy z wyschnięciem (zaschną brzegi a środek nie) i będzie bardzo długo miękki jak gó.no.
#14

Mi raczej chodziło że blaty są dosyć grube - wysokie.co by mogło nieładnie wyglądać .
#15

(09.01.2013, 13:51)oskar777 napisał(a):  Jak już pomysł dash_a ma dojść do skutku to zamiast kitu proponuję coś chemoutwardzalnego czyli np. szpachlę samochodową. Kit do drewna na tak dużej powierzchni będzie miał problemy z wyschnięciem (zaschną brzegi a środek nie) i będzie bardzo długo miękki jak gó.no.
Szpachla samochodowa szybko twardnieje, nie jest możliwe żeby zdążyć pokryć nią cały blat i jak to kolega oskar777 ujął zrobi się dla odmiany zbyt szybko twarde jak czasem gó.no. Proponuję więc użyć czy kitu, czy kleju montażowego utwardzającego się pod wpływem wilgoci (z powietrza czy też można spryskać wodą), czy też jakąś szpachlę ale punktowo tak by stworzyć kilka punktów podparcia - to przecież w zupełności wystarczy.
#16

Jak się nie przesadzi z utwardzaczem to mamy kilkanaście minut na rozprowadzenie i pewność, że stwardnieje. Znajomy lakiernik jak się uczył na swoim aucie fachu to wsadzał szpachlę do lodówki i miał z automatu więcej czasu na wykonanie zadaniaSmile Szybkość twardnienia zależy też od temperatury także można kombinować.
#17

Moim zdaniem tak na prawdę wystarczy dodać pionową płytę pod blatem szafki na środku, jeśli jest taka możliwośc oczywiście. Daj może zdjęcie szafki to łatwie będzie ocenić co można zrobić.

450l ziemiojady red head tapajos + heros severum
#18

Witam polecam zrobić takie akwarium na wymiar jak tutaj https://cienkusz.com.pl/panele-szklane-d...i-warszawa


Skocz do: