• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[240l] Clear Water - obsada?
#1

Witam,
po 3.5 roku z planowanej obsady przetrwaly tylko Skalary. jeszcze nie dobraly sie w pary :-( Planuję odnowienie obsady, jednak z malymi zmianami.
Co myslicie o takiej obsadzie:
5x Skalar (docelowo dwie pary)
15xBystrzyk barwny lub ozdobny
15x Hokejowka amazonska
2x zbrojnik niebieski (jedna para)
4x loricaria

Co sadzicie o takiej obsadzie?

240L - Ameryka Południowa 31.10.2009
54l Stare dzieje :-)
#2

Moim zdaniem bystrzyki wymieniłabym na jakieś inne ryby, mam i jakoś za bardzo mi do gustu nie przypadły, dość ciemne ryby, i tylko po dnie pływają ;c
#3

Zaproponujcie jakieś ławicowe :-)
Chce sie trzymać biotopu i chcę umieścić w zbiorniku jakieś ruchliwe, kolorowe i stadne ryby. Żeby trochę ożywić moje akwa
:-)

240L - Ameryka Południowa 31.10.2009
54l Stare dzieje :-)
#4

Neonki Smile
#5

myslalem o tym, tylko boje sie o to czy skalary nie potraktuja ich jako podsilek :-/ Ktore z neonkow najwieksze? ile sztuk mogl bym wpuscic ? 30?

240L - Ameryka Południowa 31.10.2009
54l Stare dzieje :-)
#6

Myślę że jak wpuścisz 20 to będzie lepiej.
To może najpierw kup neonki, poczekaj aż podrosną (kilka miesięcy, może nawet nie) a potem skalary?
Innesy.
#7

Tralalala Innesy raczej często padają ofiarą skalarów(osiągają tylko 4cm). Przykłady większych ławicowych ryb z A. Pd.: bystrzyk ozdobny, żałobniczka, neon czerwony, miedzik obrzeżony, błyszczyk brylantowy, zwinnik blehera, bystrzyk czerwonoplamy, błyszczyk parański, zwinnik złoty, bystrzyk czarnopręgi.
#8

Chodzi o to, że skalary w tym akwa mieszkają od 3.5 roku, więc ciężko będzie wpuścić coś czego by nie zjadły :-/

240L - Ameryka Południowa 31.10.2009
54l Stare dzieje :-)
#9

Jeśli to nie będzie problem podepnę się pod ten temat bo chyba podjąłem decyzje jaki charakter zbiornika chcę mieć. Bardzo mi się podobają dzikie dorzecza Amazonki lub innych rzek, zbiorników środkowej i południowej Ameryki. Czy możliwe to jest do osiągnięcia w akwarium o pojemności 65litrów w amatorskich warunkach? Jakie ryby jakie rośliny co dalej? Czy może to za trudne i dać sobie spokój i zrobić typowe "standartowe" akwarium ogólne?

Przesiadka... [Progress <Complete>] Szukam Akwarystów z Dolnośląskiego. Kontakt prv http://www.akwaswiat.net/-180l-typowy-kl...38954.html
#10

Amazonka to różńe biotopy np CW i BW wybierz konkretniej

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]


Skocz do: