• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kamyczki jako wkład do filtra kaskadowego
#11

Pewnie, że lepsza gąbka, już o ceramice nie wspominając. Przez zbity piach woda nie przepływa za szybko więc i bakterii nie ma za wiele. Poza tym mało to trzeba, żeby zatrzeć wirnik?
#12

(23.11.2013, 16:33)edison napisał(a):  To już lepsza gąbka, nie uczmy wkładać kamieni do filtra bez przesady.
Pewnie, że lepsza gąbka, ale jeśli ktoś ma fanaberię, żeby użyć żwirku to odpowiadając na pytanie - można.
Skoro można zostawić w filtrze zeolit jako złoże bakteryjne to można i żwirek.
Często zapomina się jak ważnym elementem biorącym udział w oczyszczaniu wody w akwarium jest podłoże dojrzałego zbiornika.
W niektórych akwariach można też nie stosować żadnych wkładów a filtr traktować jako urządzenie zapewniające tylko ruch wody w akwarium.

Filtr kubełkowy i ceramika nie musi być jedynym i najlepszym rozwiązaniem do każdego akwarium.

(23.11.2013, 18:08)Yacek napisał(a):  Pewnie, że lepsza gąbka, już o ceramice nie wspominając. Przez zbity piach woda nie przepływa za szybko więc i bakterii nie ma za wiele. Poza tym mało to trzeba, żeby zatrzeć wirnik?
Zakładam, że w pytaniu chodziło bardziej o żwir niż o piach. Z resztą nie wiadomo... :p
#13

Można nie stosować wkładów ale za filtr i pochłaniacz azotu robią rośliny a nie podłoże. Zresztą nawet jeżeli siedzi w piasku trochę dobrych bakterii to nie radzę zamieszać podłoża w dojrzałym zbiorniku bo nawet kamienie i korzenie wówczas pozdychają na zatrucie Wink

Sam zeolit ma bardzo porowatą strukturę no a piasek to tylko piasek i nie widzę przed nim kariery jako medium filtracyjne.
#14

(28.08.2013, 19:56)Kobra1226 napisał(a):  Witam mam pytanie otóż zastanawiam sie czy moge dac do filtra kaskadowego kamyczki akwariowe jako wkład filtracyjny.Pozdrawiam
Chyba najtańszym wkładem jest keramzyt,przejdź się do jakiegoś sklepu ogrodniczego morze ci sprzedawca parę kulek odsypie Wink

http://pl.wikipedia.org/wiki/Keramzyt


Skocz do: