• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rozmnażanie Pielęgniczek Ramireza
#1

Witam.
Mam akwa 60l
Parametry nie znane ale nie są żle bo wszystko sobie żyje
i ma sie dobrze.Temperatura 27 C
Tak jak w temacie chce rozmnażać ramirezy.Wcześniej z powodzeniem
rozmażalem gupiki ale stało sie to nude.
Obecnie w akwariumie są:
-2 glonojady złote
-2 kirysy pstre
-i dziś wpuszczone 5 ramirezek(3 samice i 2 samce)
-3 helleny
-Duży korzeń
-i sporo roślin
-włożyłem tam 2 spore płaskie kamienie
-dno żwir (wiem powinno być najlepiej drobne ,ale nie mam takiego)

Ramirezy potrzebowały 5 min żeby sie oswoić z nowym akwa i odrazu po tym przystąpiły do walki o teretorium (jeden samiec wyznaczył sobie 3/4 akwariumu i nikogo nie wpuszcza!
Teraz pytanie brzmi czy w tych warunkach dochowam sie maluchów?
Najprawdopodobnie odłowie kirysy bo przeczytałem że lubią sobie w nocy zjeść troche ikry ^^.
Jak z glonojadami jest to nie wiem.
Prosze o jakieś podpowiedzi czy moze wszystkie inne ryby wyrzucić dołożyć killka ramirezek-mam do nich dostęp w każdej chwili.
#2

W tym litrażu możesz mieć maksymalnie 1 parę ramirez. Terytorium jest zbyt małe żeby każda znalazła dla siebie rewir. No i na dnie powinieneś mieć piach, skoro to wiesz, dlaczego tego nie zmienisz?
Jeśli nie masz przygotowanego zbiornika do którego mógłbyś przenieść ikrę a koniecznie nastawiasz się na rozmnażanie, to pozostałe ryby trzeba będzie oddać. Ryby są dorosłe czy to jeszcze młode osobniki?
#3

Ramirezy nie są małe ,ale z tego co mi sie wydaje bedzie to ich pierwsze potomstwo.
Wszystkie inne ryby wyłowiłem do akwa 200l z gupikami.
Zostało 5 rami.Po pary godzinach stworzyły sie dwie pary po dwóch stronach zbiornika.
Jedna samica była bez pary i troche ją męczyły wiec ją odłowiłem.Zostały dwie pary jedna widać ze póbuje zdominować całe akwa ,a druga para pływa nad swiom kamyczkiem i go czyśći.Po odłowieniu kirysów tem zmieniłem na 29 C.Teraz tak jeżeli miałbym odłowić jedna pare to ktorą?Tą co widać ze chce ikre złożyc czy tą co jest agresywna i atakuje drugą?
A może jest inne rozwiacanie? Np. wiecej roslin (mam w innym akwa kryptokoryny-moge je przesadzić) na srodku żeby sie nie widziały czy może po prostu je rozdzielić siatką?

I jeszcze jedno pytanie...Czy dla zmiekczenia wody (bo używam odstałej wody z kranu) moge dodać troche wody destylowanej..albo szyszek olchowych lub liści dąbu? Jeśli tak to w jakich ilościach na 60l?
#4

Obydwie pary złożyły ikre.Dolałem troche wody destylowanej.Życzcie mi powodzenia Smile
Napisze jak mi sie coś wykluje.
#5

Zazdroszczę Smile
#6

Ikre umieściłem w nowym akwa 15l.Filtr gąbkowy,grzałka 75 W,temp 27 C.
Załważyłem ,że cześć pleśnieje.Zobaczymy może coś sie uchowa.Dolałem wody destylowanej
i "błękitu".
#7

Po co dodajesz chemię? Wystarczyło przykryć zbiornik żeby światło do niego nie docierało, wtedy ikra nie będzie pleśnieć. Filtr w tych 15l jest dojrzały?


Skocz do: