• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Choroba molinezji
#1

Witam

Bardzo proszę o pomoc w zweryfikowaniu choroby mojej molinezji gdyż nigdzie w internecie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
Na początek kilka informacji o akwarium, proszę o wyrozumiałość gdyż jestem raczej amatorem. Zbiornik ma 125 litrów, filtracja 24h, podmiany wody co drugi tydzień ok 30 litrów, co drugi miesiąc wymieniam 50% wody światło ok 12 - 14 godzin na dobę, temperatura stała 26stopni, karmienie na zmiane Tropical płatki jajeczny, roślinny, wysokoproteinowy oraz raz lub dwa razy w tygodniu ochotka. Roślina jaką mam to rogatek sztywny, obsada to parka mieczyków, 4 molinezje czarne 2 żółte, 1 kirys, glonojad, bocja wspaniała, 2 bocje szare, 2 danio lamparcie. Nie znam parametrów wody gdyż nie mam jeszcze sprzetu do ich badania. Zbiornik ma jakiś rok może trochę więcej.

Objawy choroby są następujące: rybka (molinezja) ma bardzo wychudzony brzuch i większość czasu przebywa leżąc na dnie w jednym miejscu. W momencie karmienia podnosi się i normalnie pobiera pokarm. Na jej ciele nie widać żadnych wypustek, nic białego, żadnych przebarwień, nie jest wyblakła ma normalny kolor. Stan ten trwa kilka nawet kilkanaście dni po czym ryba pada bo jedna już padła przez tą chorobę teraz inna choruje.

Sprawa jest dziwna inne ryby są w dobrej kondycji, prawidłowo wybarwione, żywe..

Bardzo proszę o jakąś pomoc, jakiekolwiek informacje.

Pozdrawiam

Konradowy
#2

Sprawdź NO3. Jak nie inwestujesz w sprzęt to podmieniaj 30%-40% co tydzień. W takim akwarium do "bankructwa" nie dojdziesz.


Skocz do: