• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Żywica epoksydowa- stosowanie w akwarystyce
#1

Cześ.
W niedalekiej przyszłości mam zamiar zrobić kilka rzeczy do akwarium, i zastanawiałem się ostatnio czym je zaimpregnować tak, żeby nie wpływały na wodę. Kiedyś słyszałem o żywicy epoksydowej, chyba w telewizji, i myślę czy ona faktycznie może się nadać, a jeśli nawet tak, to jak ją stosować?
Może znacie jakieś inne tego typu rzeczy?
Dodam, że oczywiście w akwarium nie będzie żadnych ryb, krewetek itp.
#2

Będą rośliny i możliwe, że ślimaki. Nie chcę mieć tez niebieskiej wody...

Po napisaniu 60 postów na forum mógłbyś już nauczyć się korzystać z opcji "edytuj" Wink Ost 10% ?Termin
#3

Większość żywic, nie tylko epoksydowych, ale i znacznie tańszych poliestrowych posiada certyfikat dopuszczający do kontaktu z żywnoscią, więc śmiało możesz tam ryby wrzucać. A jak to stosować, to bierzesz sobie taką żywicę, bierzesz utwardzacz, czytasz w jakich proporcjach to mieszać i mieszasz... Malujesz, czekasz aż wyschnie i wrzucasz do akwa... Ps. Radzę to mieszać w wentylowanych pomieszczeniach i w masce, bo można nieźle odpłynąć...

Ps. przepraszam za odkopywanie, po pewnym czasie zdałem sobie sprawę kiedy pytanie padło.
#4

Dobrze, że odpowiedziałeś bo właśnie potrzebowałem tej informacji Smile Dzięki Smile


Skocz do: