• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

30l po restarcie, dużo światła i glony
#1

Cześć
Mam bardzo duży problem a mianowicie zrobiłem restart swojego akwarium bo przeżyłem plagę glonów które zniszczyły mi wszystkie rośliny poprostu były wszędzie wiec postanowiłem wymyć wszystko dokładnie czyli całe akwa pąpke korzeń wszystko wlałem nową wodę posadziłem na początek kabombę 7 dni było wszystko wporządku dziś przychodze patrze a tu już zaczyna sie pojawiać zielony nalot na szybach no i te czarne włosy na korzeniu i pompce prosze o rady i pomoc i jak zwalczyć to g....


Ostrzeżenie:

zły dział, nazwa tematu nie opisująca problemu, pytanie bez podania informacji o zbiorniku - 30%
100% = ban

Poczytaj o podstawach akwarystyki, korzystaj z opcji SZUKAJ i przeglądaj tematy podwieszone w poszczególnych działach.
Przenoszę - Kejdi
#2

Opisz konkretniej swój baniak , im więcej informacji tym lepiej tak to jak wróżenie z fusów
#3

Prawdopodobnie niewłaściwie zajmujesz się zbiornikiem. Napisz nam co to za zbiornik, jak jest urządzony, jaki ma sprzęt i oświetlenie, obsadę i przede wszystkim jak o niego dbasz, jakie przeprowadzasz prace, czym nawozisz itd.
#4

jest to 30 l kostka , aqnael jest tam filt 3 świetlówki po 11 w każda obsada to tylko kabomba zwierząt nie ma tam narazie żadnych podloże to czarny żwir kwarcowy temp 25 st
#5

Masz ponad 1W/l, jeśli przy tej mocy jest za mało masy roślinnej, nie nawozisz CO2 i pewnie nie panujesz nad parametrami (typowe przy małych zbiornikach) właśnie urządziłeś glonom raj.
Podaj dokładnie co to za filtr tam masz.
#6

Na tak mały zbiorniczek, to światło jak na stadionie Wink Zostaw na początku jedną świetlówkę.
#7

filtr to AQNAEL PATMINI
#8

??przypominam sie Smile
#9

Przypominasz się odnośnie czego? Jak pisałem - jeśli nie nawozisz, nie podajesz dodatkowo dwutlenku węgla - jedna świetlówka, podłoże może zostać, lecz wzbogać je o nawóz, który nie będzie uwalniał zbyt wiele do toni wodnej (kulki torfowo-gliniane, tabletki nawozowe itp.), zainwestuj w rośliny, które wykorzystają ten nawóz i co za tym idzie, pomogą Ci w walce z glonami (np. Nurzańce, Nadwódki), przydadzą się "pożeracze" substancji odżywczych takie jak rogatek, kilka roślin pływających (Pistia lub Limnobium) i czekać aż akwarium się ustabilizuje. Później, przy zwiększeniu masy roślinnej możesz pomyśleć o dodatkowym oświetleniu.


Skocz do: