• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jaki to pyszczak?
#1

http://www.imagebanana.com/view/y3fkk4x0...200408.jpg

http://www.imagebanana.com/view/qrqdgomh...200750.jpg
http://www.imagebanana.com/view/zdtjxyv5...200006.jpg
http://www.imagebanana.com/view/c9vg6q8c...200853.jpg

Witam,

ostatnio wkreciłam się w akwarystykę. Przez miesiąc zbiornik dojrzewał, chciałam kupić pyszczaki u hodowcy, ale dziś na spóźnionego mikołaja mój chłopak zrobił mi "niespodziankę"... Dostałam dwie rybki ciężko mi dopasować do gatunku tą jasno zółtą. Proszę o radę doświadczonych kolegów, co to za gatunek?
Przepraszam za jakość zdjęć;/ Aparat w tel dodatkowo rybki ruchliwe.

1-rozszyfrowałam dzięki forum że niebieski to pseudothropeus socolofi, chyba samiczka bo ma paski i jedno jajo atrapowe, pytanie czy barwny pyszczek i dwa znaczki V (jasno seledynowe), to może jednak samiec?
2-żółty to chyba młody saulosi? Dziewczyna? Intensywny zółty kolor plus widoczne (6-7 pasków ciemnych), może lombardzki?

Proszę niech ktoś mi podopowie bo mam już straszny mętlik w głowie...
#2

Witaj. Ta żółta rybka wygląda jak samiczka Pseudotropheusa saulosi. Samiec jest niebieski a samica żółta. Bardzo spokojna rybka.
A ta niebieska wygląda jak wyblakły melanochromis cyaneorhabdos (maingano), gdyby miała paski poziome, lub rzeczywiście jak p.socolofi, gdyby paski były pionowe (prążki). Nie widać tych pasków. Może była w stresie podczas fotografowania? Dodatkowo p.socolofi jest jakby wyższy w pionie a melanochromis maingano smuklejszy.
Ale ja się mogę mylić.
#3

Nie pokazuje zadnych fotografii Sad


Skocz do: