• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sum rekini - suchu pokarm
#1

Witam. Pewien czas temu, z powodu rybiej ospy, pozdychały mi rybki a konkretnie 3 gupiki i glonojad. Przeżyły tylko dwa mieczyki Smile
Dziś kupiłem do mojego 30l akwa małego glonojada (wiem, że urośnie), dwa gupiki i suma rekiniego. Wiem, że taka obsada jest nie dobra do 30l akwarium, no ale mój tata sie uparł (były akwarysta, myśli, że wszystko wie najlepiej).
No i moje pytanie brzmi: czy rekinek nie będzie zjadał mi innych rybek, i czy moge go karmić zwykłym pokarmem suszonym?


Skoro pytasz o karmienie to dlaczego pytasz o nie w dziale obsad, pomijam już tą tragiczną obsadę z którą wiesz co masz zrobić. Pytanie było o karmienie, więc tam też przenoszę ten temat i zmieniam tytuł - BH88

30l ogólne
#2

Sum rekini tej wielkości będzie zjadał co najwyżej narybek gupika, o ile wcześniej nie zdechnie. Pogadaj z tatą, bo to naprawdę mikroskopijne akwarium. Glonojad podejrzewam, że zbrojnik niebieski również zdecydowanie do oddania.
#3

No wiem, na razie rybki są małe, ale jak podrosną to może kupię większe akwa ok 200l i tam będę dalej hodował te rybki Smile

30l ogólne
#4

A jak nie kupisz tej 200 setki to nadal kisić się będą w tym małym?Co jest bardziej prawdopodobne
Wiesz co to jest karłowacenie ryb?
#5

No właśnie, w 30l ani sum ani zbrojnik nie urośnie, albo zmieniaj je w niedługim czasie albo oddaj ryby i zostaw gupiki, możesz pokusić się o samca i 2 samice.
#6

No to w taki razie może będę wymieniał co jakiś czas, ale nie wiem czy to jest dobry pomysł Smile

30l ogólne
#7

Ale co nie jest dobrym pomysłem? A, przeoczyłem, mieczyki tez powinny wylecieć :-)
#8

(21.12.2013, 21:11)guucio8 napisał(a):  No to w taki razie może będę wymieniał co jakiś czas, ale nie wiem czy to jest dobry pomysł Smile

To nie ma sensu
Zrozum.Wyżej wymienione ryby nie nadają się do Tego twojego litrażu.
Jeżeli jesteś osoba rozsądną to trzymaj te ryby którym możesz zapewnić optymalne warunki a nie wrzucaj do tych 30L tego co ci się tylko podoba
Po za tym ten Twój sum rekini to inaczej panga czyli ta ryba którą kupujemy w sklepie.W środowisku naturalnym osiąga maksymalnie ok. 130 cm długości standardowej i 44 kg masy ciała a ty chcesz go w 30L trzymać
#9

Czytałem, że w akwariach max 40cm, ale w tej sytuacji nic to nie zmienia.
#10

Postanowiłem, że zmienię ryby. tylko chce zatrzymać na pewno mieczyki i ewentualnie glonojada i gupiki. Tylko jeśli glonojad jest na to akwa za duży, to doradźcie mi, może jakiś kirysek pstry lub krewetka lub coś co czyści glony lub dno Smile No i na pewno mieczyki chce zostawić, przywiązałem się do nich, nawet jak wsadzę rękę to podpływają i dotykają mnie pyszczkiem Smile No i czy przy mieczykach i glonojadzie lub innym czyścicielu mogą być gupiki? Jeśli nie one, jakie jeszcze ryby mogę mieć z mieczykami i czyścicielem, bo same 2 mieczyki i glonojad to za mało Smile , no chyba że jeszcze jeden lub dwa mieczyki do tego?
Pozdrawiam Smile

30l ogólne


Skocz do: