• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[70 LT] "Stare-nowe akwarium"
#1

Poprzednie akwarium zostało usunięte z forum, nie wiem czy to ja zrobiłem czy administracja, ale to juz nie ważne, ponieważ baniak przeszedł reinkarnację tak samo jak i jego właściciel.

Na początek trochę danych:
- Zbiornik: 70x30x35h, szyba 5mm, kwadrat z ściętymi kątami
- Filtracja: Aquael turbinowy Fan-3
- Oświetlenie: 2x18w Daylight
- Podłoże: ziemia komopostowa przykryta piaskiem, nie zmieniane od ok. pół roku
- Dekoracje: kamień i korzeń z ogródka

Nawożenie:
- od czasu do czasu kilka kropelek Agua Plant Tropical

Obsada: (resztki)
- 4 Neonek Innesa
- 1 Mieczyk Hallera
- 1 Kirysek Albinos
- 1 Sum Platydoras
- 2 Molinezja Black Molly
- ślimaki

Roślinność:
- Microsorium pteropus
- Microsorium 'Windelov'
- Vallisneria spiralis (odmiana niska)
- Cryptocoryne gigantea
- Anubias var. nana
- Hygrophila polysperma
- Cabomba (?)
- Java moss

Mam problem z roślinami a dokładniej z Microsorium i Hygrophila, liście tych roślin mają czarne plamki i niektóre są koloru bladozielonego. Ja stawiam na brak jakiś związków w wodzie, czy mozna się dowiedzieć jakich, bez potrzeby kupowania testów?
(zdjęcia sprzed 2 tyg.)
#2

Ja pomiędzy kamieniem posadził bym jakąś czerwoną roślinkę żeby ożywiło akwarium (chyba że tak ma być) i coś na przód. Kiryski min 6 sztuk tylko będzie źle jak do ziemi Ci przekopią bo chyba mało piasku jest i neonów dokup to będziesz miał ładną ławicę.
#3

Poczytaj po necie objawy niedoborów i sprawdz które do twoich pasują. Obsadę zbiornika masz fatalną;/

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]
#4

Wyciągnij kryptokorynę z lewego rogu, jest za duża do tego akwarium i je optycznie pomniejsza. Brakuje drugiego planu.
#5

Myślałem juz o jakiejś czerwonej roślinie, tylko z tego co mi wiadomo mają one duże wymagania świetlne, no chyba że jest jakaś mniej wymagająca, tu licze na waszą pomoc.

Co do obsady to wiem że jest fatalna, a nawet tragiczna. Są to resztki z całego mojego doświadczenia z akwarystyką. Większośc z nich to jeszcze moje błędy z samych początków. W miarę możliwości sprzedaje/oddaje je, lecz w sklepach nie chcą, a dając ogłoszenie że oddam nikt się nie zgłasza...

Z krypto jest ten problem że rośnie tam już z kilka miesięcy i korzenie ma na połowe podłoża, zostaje wycięcie jej. Jak znajdę kupca to ją usune Wink

Obsadę jaką planuje to:
-10 Neonek Innesa
-5-6 Kirysek Albinos (warstwa piasku 2cm więc bez obaw)
-być może Ptętnik Karłowaty, albo Black Molly
+krewetki ale to zależy od końcowej obsady
#6

z czerwonych to ludwiga posadz ja pid sama swietlowka 5-6 sztuk, szybko rosnie


Skocz do: