• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jaki filtr do 126l
#11

Drewniak i Fileciarz dzięki za info i pomysły, tylko mi chodzi o filtr mechaniczno-biologiczny, ale rozpatrzę twoją propozycję tego Eheima 2012 Wink
Oskar zaproponujesz coś z innych filtrów, mam nadzieję, że się nie obraziłeś ? Tongue
#12

Na jak długo trudno mi powiedziec bo tylko słyszałem, mysle że wszystkie magnesy po pewnym czasie słabną. I wszystkie można doładowac dając im nowe ładunki.
"praw fizyki Pan nie zmienisz, i nie bądź pan głąb" cytując stary kabaret Big Grin

Ojciec powiedział "Co wybierasz telewizor czy akwarium" wybrałem akwarium ma większą przekątną.
#13

(04.01.2014, 20:13)edison napisał(a):  Jeżeli filtr słabnie to znaczy że jest brudny i żadne magnesowanie nie pomoże bo nie na tym polega zasada działania silnika.
A na jakiej zasadzie jest napędzany wirnik? Siłą woli czy może jednak polem magnetycznym?

(04.01.2014, 18:38)fileciarz napisał(a):  [...]I wszystkie można doładowac dając im nowe ładunki.
Stawiając magnes na innym magnesie?Big Grin Co jak co ale magnes to nie akumulator, który podłączasz pod prostownik i doładowujesz w domowych warunkach.

(04.01.2014, 13:28)patka1995 napisał(a):  Drewniak i Fileciarz dzięki za info i pomysły, tylko mi chodzi o filtr mechaniczno-biologiczny, ale rozpatrzę twoją propozycję tego Eheima 2012
Gąbka to też wkład biologiczny a ilość ceramiki jaka mieści się w filtrach wewnętrznych jest przeważnie na tyle mała, że nie warta uwagi. Lepiej kupić taki ze sporą gąbką niż zwracać uwagę na to, że jakiś producent dodał jakiś pojemnik i szumnie nazywa zwykły filtr jako mechaniczno-biologiczno-chemiczny. Co do tego Eheima to ja miałem mniejszy model i drugi raz bym go nie kupił. Jest zbyt duży w stosunku do tego co oferuje. Stosunkowo mała gąbka co do wielkości całego filtra no i to czyszczenie. Niby fajnie bo nie trzeba kabli wyciągać z akwa itp. ale jak przychodzi co do czyszczenia wirnika to żeby umyć gniazdo i tak najlepiej wyciągnąć tę niby niewyjmowaną część. Pomysł-dobry, wykonanie- średnie. Już Fluval lepiej to przemyślał w filtrach U1- U4 bo wyciąga się całość filtra razem z silnikiem a "stelaż" zostaje w akwarium.
#14

(05.01.2014, 00:44)edison napisał(a):  [...]raczej polem elektromagnetycznym,[...]
A z jakich pól składa się pole elektromagnetyczne? I która z tych sił ma większy wpływ na ruch wirnika- pole elektryczne czy magnetyczne?

Pisząc to:
(04.01.2014, 20:13)edison napisał(a):  [..]żadne magnesowanie nie pomoże bo nie na tym polega zasada działania silnika.
miałeś na myśli, że nie da się namagnesować wirnika?Big Grin Jeżeli tak to popracowałbym nad składnią bo piszesz takie rzeczy i się dziwisz, że dochodzi do nieporozumień.
#15

Widzę temat zboczył z kursu, zamykam go, zakupiłam filtr turbo 1000, co twojej wypowiedzi edison:,,Jeżeli filtr słabnie to znaczy że jest brudny,, czy myślisz, że ja filtr nie czyszczę tudzież nie czyściłam? To dla Ciebie taka mała refleksja...


Skocz do: