Temat zamknięty
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nalot/glony ? proszę o pomoc
#1

Witam serdecznie,
Nie jestem żadnym wytrawnym akwarystą, kiedyś miałem akwarium i o wiele mniej problemów niż teraz gdy założyłem nowe, do rzeczy.
około 2 miesiące temu założyłem nowe akwarium, nie wpuszczałem żadnych ryb, na dno akwarium poszedł nawóz aqua basis plus firmy jbl na to żwirek (płukałem długo...) do tego kilka kamieni i kawałek kokosa no i jakieś tam roślinki.
Problem w tym, że na wszystkim mam taki brązowy jakby osad, a do szyb przyklejają się takie maleńkie białe ustrojstwa, których nie udało mi się sfotografować, ogólnie wybaczcie jakość zdjęć ale za skarby nie mogę znaleźć statywu, a z ręki w makro wyszły jak wyszły...
Nie wiem już co z tym robić raz w tygodniu podmieniam wodę 1/5 pojemności filtr idzie od 6 rano do 23 czyszczę go każdorazowo przy podmianie wody w filtrze zamontowane: gąbka, węgiel aktywny, kulki siporax mini
do wody dodawałem również tropical bacto active.

Jeżeli macie jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić to będę wdzięczny, dodam że osad nie schodzi tak łatwo z powierzchni, glony ? ale takie brązowe ?
nie potrafię sobie z tym poradzić...

                   

Pozdrawiam,
Rafał
#2

To okrzemki często na początku akwarium się pojawiają.

Filtra się nie wyłącza! Musi chodzić całą dobę
Zasadz dużo roślin.

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]
#3

No to mam przekichane, nie wiem jak się tego pozbyć, jedni piszą mniej światła inni więcej światła, jeszcze inni co2... już zgłupiałem
#4

pewnie masz za dużo światla bo roslinek tu widze kilka i swiatlo nie jest przetwarzane i powstaja glony

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]
#5

Spróbuję przez kilka dni nie świecić wcale zobaczymy co z tego będzie.
W każdym bądź razie dziękuję za rozpoznanie.
Jakby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie jak się tego pozbyć to z przyjemnością wysłucham.
#6

miałem podobne; związane to jest z twardością wody, ja dodałem torfu w płynie zmiękczającego wodę. - pomogło
potocznie w płynie to jest anty-glon itp.
#7

Ja bym próbowała (o ile jest to możliwe) ustawić akwarium tak by nie padało na nie światło słoneczne
#8

światło słoneczne nie pada na akwarium, dzisiaj wyczyściłem całe akwarium, kamienie, roślinki (na ile się dało), podmieniłem 25% wody zobaczymy co z tego będzie.
#9

Przyzwyczaj się Smile
Nie uratujesz białego wapnienia przed glonami. Chyba że go wyciągniesz z wody.

Malawi 240l
Krewetkarium 30l crystale S

Temat zamknięty


Skocz do: