Temat zamknięty
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

bałagan z obsadą 112 l
#1

Witam !!
Mam dość duży problem z obsadą w moim akwa a mianowicie jako początkujący kupowałem wszystko co mi "w oko wpadlo" i zrobil sie z tego niezly problem ;/ aktualnie w akwarium mam :
3x skalar
2xgurami
10 x razbora klinowa
7x gupik (2 samce i 5 samic )
1x pretnik karłowaty (samiec)
3x kirys (2 czarne i 1 pstry)
2x zbrojnik (jeszcze nie do konca rozwinięte płciowo ale chyba samiec i samica)

Wiem,że pewnie Macie dość wałkowania tych tematów ale nie wiem co teraz mam zrobic ;/ Napewno chce sie pozbyc skalarów. Bo zbiornik który mam jest za mały.

Nie wiem co dalej, w jednym ze sklepów zobaczyłem pielegnice kakadu i ramireza Ktore po przemysleniu chcialbym miec u siebie. Bardzo bym chcial aby zostaly razbory co do reszty czekam czekam na wypowiedzi Wink

Kolejne pytanie na które chciałbm znać odpowiedź to jesli dałoby rade abym mial pielęgnice to w jakich ilosciach i czy mogłbym miec i kakadu i ramireza czy skupic sie na jednym gatunku w powiekszonej ilosci??
#2

oddaj skalary i gurami.
Pielęgniczek kakadu mozesz mieć harem a ramirezek parkę

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]
#3

(12.05.2014, 06:11)klosek napisał(a):  Pielęgniczek kakadu mozesz mieć harem a ramirezek parkę
Przy czym kolega klosek zapomniał chyba zaznaczyć, że w akwarium tej wielkości może być kakadu LUB ramirezy. Jak dasz oba gatunki mogą być spięcia (kakadu zwłaszcza w okresie tarła jest mocno terytorialny i bywa agresywny).
Poza tym jeśli chcesz dobrać obsadę powinieneś poznać przynajmniej podstawowe parametry swojej wody (pH, GH i KH), wtedy łatwiej powiedzieć jakie ryby możesz zostawić a jakich trzeba się będzie pozbyć (przy czym skalary i gurami do oddania tak czy inaczej Tongue ).
Dodatkowe pytanie jakie masz podłoże w akwarium? Bo jak piasek to ok, jak coś innego to kirysy też powinny wylecieć (one dla zdrowia i dobrego samopoczucia powinny mieć piasek) jak również bez piasku możesz zapomnieć o pielęgniczkach (dla nich też piach MUSI być).

Pozdrawiam!
Kamil.

[160L] BYŁO - Ap. borelli, M. Ramirezi, H. amandae, C. habrosus, Otoski...
JEST - Tanganika - N. multifasciatus, N. caudopunctatus Kapampa, J. ornatus :D
#4

(12.05.2014, 08:00)Limak napisał(a):  
(12.05.2014, 06:11)klosek napisał(a):  Pielęgniczek kakadu mozesz mieć harem a ramirezek parkę
Przy czym kolega klosek zapomniał chyba zaznaczyć, że w akwarium tej wielkości może być kakadu LUB ramirezy. Jak dasz oba gatunki mogą być spięcia (kakadu zwłaszcza w okresie tarła jest mocno terytorialny i bywa agresywny).
Poza tym jeśli chcesz dobrać obsadę powinieneś poznać przynajmniej podstawowe parametry swojej wody (pH, GH i KH), wtedy łatwiej powiedzieć jakie ryby możesz zostawić a jakich trzeba się będzie pozbyć (przy czym skalary i gurami do oddania tak czy inaczej Tongue ).
Dodatkowe pytanie jakie masz podłoże w akwarium? Bo jak piasek to ok, jak coś innego to kirysy też powinny wylecieć (one dla zdrowia i dobrego samopoczucia powinny mieć piasek) jak również bez piasku możesz zapomnieć o pielęgniczkach (dla nich też piach MUSI być).

Masz racje wziąłem to za pewnik że to że ma być jeden gatunek to każdy będzie wiedziałSmile

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]
#5

A ja też się wtrącę, a jak Smile
Skoro chcesz trzymać kakadu, to pozbądź się prętnika, ja się przekonałem na własnej skórze, czy może raczej na łuskach mojego prętnika, że to nie jest dobre połączenie.
Temat zamknięty


Skocz do: