• 2 Głosów - 3.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Narybek Skalara
#1

Hejj , mam taki mały problem , odchodowałem z ikry sklarów 9 młodych(jedno zdechło dzisiaj Sad) , mają już ok. 5 dni i zaczynają powoli samodzielnie pływać , ale jedna rzecz mnie martwi i przytrzymuje narybek przy dnie otóż są to takie cienkie nitki o długości 0,5 - 1cm (nwm , czy to są glony czy co), które przyczepiają się im do głowek i łączą się (te nitki) z dnem akwarium albo z innymi rybkami , jest na to jakiś sposób , mieliście kiedyś podobny problem , narazie pomagam im ręcznie usuwając te nitki . I jescze jedno pytanko , kiedy mam zacząć karmić "prochem" dla narybku a kiedy artemią ?Big Grin Z góry dziękuję Big Grin AA zamieszczam zdjecie , z prawej strony widać główke z oczkami a z lewej nitke , z jakimś syfkiem TongueP
   
#2

(17.06.2014, 21:09)VerteQ napisał(a):  Hejj , mam taki mały problem , odchodowałem z ikry sklarów 9 młodych(jedno zdechło dzisiaj Sad) , mają już ok. 5 dni i zaczynają powoli samodzielnie pływać , ale jedna rzecz mnie martwi i przytrzymuje narybek przy dnie otóż są to takie cienkie nitki o długości 0,5 - 1cm (nwm , czy to są glony czy co), które przyczepiają się im do głowek i łączą się (te nitki) z dnem akwarium albo z innymi rybkami , jest na to jakiś sposób , mieliście kiedyś podobny problem , narazie pomagam im ręcznie usuwając te nitki . I jescze jedno pytanko , kiedy mam zacząć karmić "prochem" dla narybku a kiedy artemią ?Big Grin Z góry dziękuję Big Grin AA zamieszczam zdjecie , z prawej strony widać główke z oczkami a z lewej nitke , z jakimś syfkiem TongueP

Słabiutkie to zdjęcie. Nic tu nie widać.
#3

tak zdjęcie słabe, ale podejrzewam, że to pleśń, jeżeli rybki są nią oblepione to już raczej po nich

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg
#4

Zdjecie slabe , jeszcze przez soczewke robilem zeby powiekszyc i telefonem , to nie jest plesn , to takie cienkie dlugie nitki do ktorych wszydtko sie przyczepia , problem juz chyba rozwiazany , bo male smigaja juz po dnie akwa , to co im sie przyczepilo to usunalem recznie Smile Dzisiaj dstaly "proch" Smile
#5

(18.06.2014, 11:07)VerteQ napisał(a):  Zdjecie slabe , jeszcze przez soczewke robilem zeby powiekszyc i telefonem , to nie jest plesn , to takie cienkie dlugie nitki do ktorych wszydtko sie przyczepia , problem juz chyba rozwiazany , bo male smigaja juz po dnie akwa , to co im sie przyczepilo to usunalem recznie Smile Dzisiaj dstaly "proch" Smile

Proch czyli?
#6

Jedzenie dla narybku Tongue
Czytaj wątki dokładnie i ze zrozumieniem.


Skocz do: