• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dwustronne Malawi 300l
#21

Już patrzę co da się z tym zrobić Smile

Trochę poprawiłem Smile
Zalewam baniaczek Big Grin
#22

No i luksus Wink
Pamiętaj o zdjęciach Smile
#23

(11.08.2014, 15:45)bakerr napisał(a):  Jaranos na pewno nie raz będę liczył na pomoc... Wink Kubełki i żwir koralowy kupiłem już w 2012 roku, więc to już mam. Biologa wypełniłem: jeden koszyk do pełna ceramiką (pierwszy od dołu), pozostałe trzy żwirem. Prefiltr sprawa oczywista Wink Właśnie biorę się za płukanie piachu, jaka grubość warstwy? 5-6 cm wystarczy? Węgiel wsadziłem do mechanicznego bo akurat był w zestawie, myślę żeby z tydzień z nim pochodził, na pewno nie zaszkodzi... Wink W kwestii oszczędności prądu to nie jest źle bo kubełki mają tylko po 20W. Jaranos jako cyrkulator coś takiego da radę? Dałbym to od czoła akwarium...

Węgiel wywal,do niczego nie jest ci teraz potrzebny.Nie widzę linku do cyrkulatora,więc nie ma się do czego odnieść.Zaplanowałeś już obsadę?Jakich bakterii używasz?Jakie testy?Jakie masz parametry kranówy?
#24

Następny co widzi tylko zło w węglu.
#25

http://zapodaj.net/b0643dd6927fa.jpg.html
Tak to wyglądało dzień po zalaniu... Smile
Węgiel, dałem bo był w zestawie, przy pierwszej podmianie opuści kubełek.

http://allegro.pl/jvp-200-5000l-h-6w-gwa...74201.html
Taki cylkulator mam na myśli.
Użyłem bakterii Femanga Bakto Fit Subwasser.
Testów jeszcze niestety nie mam, mam tylko ph i gh-kh zooleka. Jakich testów jeszcze potrzebuję, jakie polecacie? Tylko przystępna cena mile widziana... Wink
Obsady konkretnie jeszcze nie planowałem, bo muszę wybrać z rybek dostępnych w mojej okolicy...
#26

(18.08.2014, 11:00)bakerr napisał(a):  http://zapodaj.net/b0643dd6927fa.jpg.html
Tak to wyglądało dzień po zalaniu... Smile
Węgiel, dałem bo był w zestawie, przy pierwszej podmianie opuści kubełek.

http://allegro.pl/jvp-200-5000l-h-6w-gwa...74201.html
Taki cylkulator mam na myśli.
Użyłem bakterii Femanga Bakto Fit Subwasser.
Testów jeszcze niestety nie mam, mam tylko ph i gh-kh zooleka. Jakich testów jeszcze potrzebuję, jakie polecacie? Tylko przystępna cena mile widziana... Wink
Obsady konkretnie jeszcze nie planowałem, bo muszę wybrać z rybek dostępnych w mojej okolicy...
Cyrkulator dobry.Testy kropelkowe,najważniejsze to NO2 i NO3(jakbyś chciał kupić więcej testów,to pisz,bo te dwa to jedynie podstawa).Tego drugiego nie kupuj Zooleka,bo nie jest precyzyjny i często przekłamuje.Te dwa testy musisz mieć,żeby można było określić stan biologiczny zbiornika(cykl).Dowiedz się jakie gatunki będą w twoim zasięgu,to dobierzemy coś odpowiedniego,pod względem diety,temperamentu i oczywiście urody.Bakterie dobre.
#27

Witam po dłuższej przerwie Smile
Zaopatrzyłem się już w testy i zrobiłem pomiary... Smile
PH test Zooleka miałem już dużo wcześniej, nie mogę nim jednoznacznie określić PH bo w przedziale 4,5-9,0 wychodzi mi 7,5. W przedziale 6,0-8,0 Wynik jest poza skalą czyli ponad 8.
NH3- 0 Zoolek
NO2- <0,01 JBL
NO3- 10 JBL
Niestety już pojawił się problem z glonami, są ślady nitek i sinic... Nie mam pojęcia skąd to dziadostwo znalazło się w akwarium... Sad
Wczoraj zrobiłem podmiane ok 40%, co jeszcze mogę zrobić?
#28

Bakerr,

W dziale o glonach znajdziesz wszystkie możliwe teorie Wink
#29

(03.09.2014, 10:00)bakerr napisał(a):  Witam po dłuższej przerwie Smile
Zaopatrzyłem się już w testy i zrobiłem pomiary... Smile
PH test Zooleka miałem już dużo wcześniej, nie mogę nim jednoznacznie określić PH bo w przedziale 4,5-9,0 wychodzi mi 7,5. W przedziale 6,0-8,0 Wynik jest poza skalą czyli ponad 8.
NH3- 0 Zoolek
NO2- <0,01 JBL
NO3- 10 JBL
Niestety już pojawił się problem z glonami, są ślady nitek i sinic... Nie mam pojęcia skąd to dziadostwo znalazło się w akwarium... Sad
Wczoraj zrobiłem podmiane ok 40%, co jeszcze mogę zrobić?
Jesteś pewny że to sinice?Jest wiele gatunków glonów,może to nie sinice.Jeśli jednak masz problem z sinicami,to zacznij od zaciemnienia zbiornika na kilka dni.
#30

(13.08.2014, 22:01)edison napisał(a):  Następny co widzi tylko zło w węglu.

Za to inni widzą samo dobro:

edison napisał(a):Tak wyciągnij z worka ceramikę a węgiela nie wkładaj włóż do szafy Smile przy prawidłowo działającym akwarium jest niewskazany.

Jestem ciekaw czy przez ostatnie 3 lata w których kolega edison zdobywał swoje doświadczenie a jednocześnie z tego co widzę usilnie starał się wszystkim pomagać nie napisał więcej sprzeczności. Węgiel kiedyś był be a teraz jest nagle OK. Może inne porady tez były tyle warte? Wniosek jest jeden- jak się ktoś na czymś nie zna to najlepiej niech się nie wypowiada na dany temat. Skąd początkujący akwarysta ma wiedzieć co jest słuszne a co nie skoro jedna i ta sama osoba pisze dwie skrajnie różne opinie?


Skocz do: