• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Poczatkujacy 110 L
#1

Akwarium:
80x45x35 firmy Interpet
Podloze:
Zwirek 3-4 mm , substrat Tetra Complete oraz zwirek ozdobny czarny
Sprzet:
Grzalka 200w, Filtr kubelkowy 1000L/h firmy AllPoundSolutions, oswietlenie 2x18w (standardowe)
Dekoracja:
Kamienie Samurai Rock, korzen Red Moor oraz dwa kokosy
Roslinnosc:
Cryptocorne Parva, Cryptocorne Wendetii Green, Java Moss mini, Vallisneria asiatica, Rotala rotundifolia, Hygrophila angustfolia rubra

Docelowo akwarium ma stac sie domem dla haremu bojownikow oraz stadka razbor galaxy. Pomimo iz jestem amatorem staralem sie dobrac wszystko pod biotop azjatycki (no moze poza kokosami Smile, ale one rowniez beda mialy swoje zastosowanie w dalszej aranzacji). Staram sie stworzyc jak najlepsze warunki dla rybek, dlatego bardzo bedzie mi milo, jezeli bedziecie krytykowac moje pomysly i doradzac Wink.

Tak jak pisalem wczesniej w okolicach sierpnia pokaze Wam pierwsze efekty mojej pracy. Oto one :

http://herflik25.wix.com/akwarysta

Akwarium dziala dopiero 6 dni wiec jeszcze cudow nie ma, ale zapraszam do ogladania i komentowania Wink
#2

Napisz coś więcej o akwarium , ps. Po co Ci te kolosy, nienaturalnie wyglądają, chyba że obsadzidsz je mchem
#3

To faza poczatkowa jak juz pisalem akwarium ma 6 dni. Zamierzam wlasnie obsadzic je mchem i korzen rowniez Wink
#4

Cześć
Bardzo ładne akwarium, ale czyżbyś zrezygnował z bojownika i galaxy?
Jeśli tak to wielka szkoda, bo ja chciałem swoje przyszłe akwarium (112-120?) obsadzić podobnie + kilka cierniooczków na dno.
Miałem nadzieję na wymianę doświadczeń, tym bardziej, że też jestem dość zielony w temacie. Na razie czytam, zbieram informacje, planuje i niezdrowo się podniecam Wink
#5

(22.08.2014, 13:20)Crommag napisał(a):  Cześć
Bardzo ładne akwarium, ale czyżbyś zrezygnował z bojownika i galaxy?
Jeśli tak to wielka szkoda, bo ja chciałem swoje przyszłe akwarium (112-120?) obsadzić podobnie + kilka cierniooczków na dno.
Miałem nadzieję na wymianę doświadczeń, tym bardziej, że też jestem dość zielony w temacie. Na razie czytam, zbieram informacje, planuje i niezdrowo się podniecam Wink

Rybki wpuszcza się po około dwóch tygodniach.
Piękne akwarium.

Mój kanał na YouTube link
#6

Tak jak pisalem na moim blogu, sprawy sie pokomplikowaly bo moj kolega chcial mi zrobic niespodzianke a zrobil totalne zamieszanie. Od zalania minelo 14 dni rybki zyja i poki co wszystko wyglada ok. Co do obsady to mam metlik w glowie bo zburzyl moja koncepcje. Rybek nie oddam do sklepu bo nie wiem gdzie je kupil. Bojka napewno kupie i planuje dokupic dwie samice pretnika i tyle bo nie chce przerybic. Jak cos odwiedzaj mojego bloga to bedziemy w kontakcie Wink
#7

No i stało się, oddałem rybki do sklepu i założyłem własną obsadę, oto ona:

-Badis Benglaski
-Głowaczyk Barwny (parka)
-Bojownik Syjamski
-Razbora Galaxy x7

Miała być parka Badisów, ale ciężko dostać samicę, będę szukał Wink Reszta info wraz ze zdjęciami na mojej stronce Wink
#8

Jak dla mnie to mógł byś dać więcej razbor, bo trochę mała ta ławice.
#9

Nie chciałem dawać całej obsady od razu. Planuję dodanie jeszcze 2 samic Badisa Bengalskiego oraz myślę o zwiększeniu stada Razbor do ok 15.

http://herflik25.wix.com/akwarysta
#10

Jak dla mnie bd ok Wink


Skocz do: