• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Poczatkujacy 110 L
#11

jakiś update ze zdjęciami? Ciekawi mnie jak to teraz wygląda bo zapowiadało się całkiem obiecująco.

Przesiadka... [Progress <Complete>] Szukam Akwarystów z Dolnośląskiego. Kontakt prv http://www.akwaswiat.net/-180l-typowy-kl...38954.html
#12

Siemka wszystkim!
Dość długo mnie nie było z różnych powodów. Akwarium, które pokazywałem wcześniej właśnie przeżyło swój pierwszy restart. Pewnie się zastanawiacie dlaczego to zrobiłem? Miałem przez około 3-4 miesięcy problem z sinicami i nie mam pojęcia skąd one się wzieły. Mam teorię, ale nie jestem pewien. Prawdopodobnie przez karmienie żywym pokarmem ( gdzieś wyczytałem, że może to powodować powstanie sinic ). Po tym okresie i zastosowaniu chyba wszystkich metod się poddałem i postanowiłem zrobić restart. Cóż człowiek się uczy na błędach i ja ten błąd również popełniłem przy restarcie. Chciałem odkazić moje rośliny (sinice to cyjanobakterie) i zasatosowałem wodę utlenioną (gdzieś o tym czytałem, że skuteczna). Po ponownym zasadzeniu w akwarium wszystkie padły. Jak widać na zdjęciach są w opłakanym stanie, ale ciągle mam nadzieję, że przeżyją. Dokupiłem kilka nowych roślin, usunąłem kokosy (Wasze rady), dodałem substrate aktywny (Tetra - czerweony) i ogólnie zmieniłem wygląd. Co do obsady to oddałem do sklepu głowaczyki bo były zbyt agresywne w stosunku do Bojownika. Teraz posiadam (1xbojownik,7xRazbora galaxy,3xotosek i 1xBadis Bengalski). Obsada skromna i chciałbym ją powiększyć, ale tutaj rodzi się problem. Boję się wpóścić samice bojka chociaż bym chciał, ale po lekturze ich charakterów nie wiadomo jak to będzie. Chciałbym dokupić razbor, ale nie ma w moich okolicach tak samo jak samicy dla Badisa. W sumie czekam na Wasze rady co zrobic Smile. Zapraszam na moją stronkę i czekam na opinie. Pozdrawiam!
#13

kokosy mogłeś zostawić - nie przesadzałbym w takim akwa z tymi samicami bojka ponadto liczę że roślinki ci się pozbierają teraz już nie wiele da się zrobić

450L Pielęgnice Zebry i Żółw Czerwonolicy
300L Malawi + rośliny
283L Ogólny hodowla żyworódek i ampularii
144L Krewetkarium
30L Raki Marmurkowe
#14

Czyli mówisz że samice mogą być ?
#15

Właśnie pisze że przy tylu rybach i takim litrażu lepiej ich nie dawać

450L Pielęgnice Zebry i Żółw Czerwonolicy
300L Malawi + rośliny
283L Ogólny hodowla żyworódek i ampularii
144L Krewetkarium
30L Raki Marmurkowe
#16

No spoko dzięki za odpowiedź! Myślałem, że miałeś na myśli moją przesadną ostrożność. W takim razie co myślisz o mojej obsadzie i co byś zmienił lub dodał ? Dziękuję za wszelkie pomysły i uwagii. Pozdro!
#17

cóż możesz teoretycznie dodać harem badisa (1+2) czyli dokupić jeszcze dwa lub dodać 1-2 otoski i 4 razbory, bojownik mi trochę nie pasuje - nowego gatunku nie ma sensu dodawać

450L Pielęgnice Zebry i Żółw Czerwonolicy
300L Malawi + rośliny
283L Ogólny hodowla żyworódek i ampularii
144L Krewetkarium
30L Raki Marmurkowe
#18

Cóż dzięki za info, ale tak jak pisałem u mnie w okolicy nie ma szans na samice Badisa i Razbory Galaxy. Coś wymyślę i napewno wrzucę jakiś Update Wink
#19

Udało mi się zdobyć 3 samicę Dario Dario !!! Cuda się zdarzają Wink
#20

To the person talking about lawyers for injury at work, personal injury law, manhattan car accident lawyers, austin injury lawyers, injury attorneys queens, car accident lawyer property damage, I highly suggest this top rated injury law firm link or best workplace injury lawyers, personal injury accident attorney, bowling green personal injury lawyer, queens workplace accident lawyer, pi lawyers near me, the injury law firm of south florida, alongside all this excellent accident legal services tips as well as car accident defense lawyer, personal injury firm, pro bono personal injury lawyer, car accident property damage lawyer near me, finance gap insurance, alexander shunnarah law firm, alongside all this updated accident lawyer blog which is also great. Also, have a look at this useful accident lawyer info and don't forget bronx car accident lawyer, new port richey car accident attorney, car accident defense lawyer, personal injury lawyer car accident, car accident injury attorneys near me, principal financial dental insurance, on top of this top accident law firms url on top of pro bono personal injury lawyer, top personal injury lawyers near me, auto injury lawyer near me, plaintiff personal injury law firm, manhattan car accident lawyers, local personal injury lawyers, and don't forget top injury attorneys url which is also worth a look. I also recommend this top accident lawyer url as well as top 10 personal injury lawyers, car accident defense lawyer, bronx trucking accidents lawyer, state farm car financing, queens trip and fall injury attorney, top rated accident lawyer, as well as this great injury legal services forum on top of personal injury lawyer staten island, injury lawyers in my area, personal injury lawyer brooklyn, top rated injury lawyers near me, maryland injury lawyer, jim adler car accident, on top of great accident lawyers tips not to mention lafayette personal injury lawyer, personal injury near me, tyler personal injury lawyer, personal injury law offices near me, personal lawyers near me, bronx bicycle accidents lawyer, which is also great. Finally, have a look at this new accident lawyer info with queens personal injury attorney, manhattan injury attorney, southwest injury law, columbia accident attorney, indiana injury lawyer, lexington personal injury attorney, for good measure. Check more @ Useful Real Estate Marketing Site 7445b64


Skocz do: