• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

biotop z red nose (Caridina gracilirostris)
#1

Chciałbym aby było to akwarium biotopowe z krewetkami red nose.
Biotop: Indie A na stronie magazynu akwarium wyczytałem „pochodzi z wód Azji gdzie trzyma się głównie lasów namorzynowych oraz delt rzecznych.”
Akwarium: 75l (74x29x35) dł. x szer. x wys.
Filtr: aquael fan 1 plus.
Grzałka: 75w
Oświetlenie: świetlówka 15w
Podłoże: czytałem że ładnie wyglądają na czarnym. Jakie podłoże?
Temperatura: ok. 25*C
Woda: ph 6,5-7 gh 16-20 kh 8 (mam filtr RO) krewetki wrażliwe na związki miedzi i azotu w akwarium.
Rośliny: Jakie rośliny do tego biotopu?
Urządzenie zbiornika: Zarośnięte akwarium z licznymi kryjówkami w postaci np. korzeni. Podłoże z ciemnego piasku.
Pokarm: pokarmy zawierające: karotenoidy, spirulinę, Krewetki żywią się głównie glonami, butwiejącymi szczątkami roślin, celulozą z drewna. Na jednej ze stron wyczytałem że nie powinno się im podawać pokarmów mięsnych.
To prawda?
A znowusz na innej wyczytałem że można im od czasu do czasu podawać pokarmy żywe: plankton (np. solowca), a nawet larwy owadów (wodzienia, czarnego komara). Więc jak to w końcu jest?
Dyforyzm płciowy: Samice są mniejsze od samców. Samce posiadają grubsze odnóża
Zamierzam mieć 10szt. Te informacje mam z internetu. Czy są prawdziwe? Coś jeszcze mógłbym dodać do red nose? Jak mogłoby wyglądać takie akwarium? Proszę o jakieś zdjęcia (w google żadnych nie znalazłem). Proszę o wszelkie porady z tym biotopem i krewetkami red nose.


Skocz do: