• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nie chciałbym popełnić błędu. Wybór rybek.
#1

Witam. Myślałem, żeby założyć akwarium. Zastanawiam się tylko jakie rybki do niego kupić. Z tego co się dowiadywałem to nie wszystkie ryby mogą ze sobą być w jednym miejscu. Nie mam pojecia ile jest w tym prawdy. Słyszałem, że rybki mogą się zjadać. Jest wiele ryb, które mi się podobają, ale nie wiem jak będą ze sobą żyć. Doradzicie mi na co trzeba patrzeć, żeby dobrze dobrać ryby? Nie wszystkie mi się podobają, ale chyba nie warto wybierać rybek po wyglądzie. Jakie ryby dobrze kupować? Mam w planach rozwijać swoje akwarium. Planuję dokupować ryby, ale wolałbym, żeby żyły zgodnie. Czy możecie mi poradzić coś na ten temat. Proszę o radę. Jakie ryby mogą ze sobą żyć, a jakie się nie znoszą. Nie bardzo wiem jak się na to zapatrywać. Chcę mieć akwarium, ale nie stać mnie na to, aby eksperymentować z rybkami. Kupno akwarium nie jest żadnym problemem, ale rybki to już inna sprawa. Warto byłoby wiedzieć jakie kupić ryby. Pomożecie mi.

Z tego co czytałem na forum to chyba najlepsze rozwiązanie dla mnie to akwarium malutkie 25 litrów? Kupię żywe rośliny. Obsada myślę, że neonki i kardynałki. Co Wy na to?

Moje hobby to akwarystyka
Ulubione zwierzątko to szynszyla
#2

Z tego co czytałem na forum to chyba najlepsze rozwiązanie dla mnie to akwarium malutkie 25 litrów? Kupię żywe rośliny. Obsada myślę, że neonki i kardynałki. Co Wy na to?

Ja na to że proponuję żebyś kupił akwa co najmniej 40-45 l wiem że praktycznie każdy zaczynający dopiero przygodę z akwarystyką kupuje akwa o pojemności 25 l ale radzę ci żebyś poczekał więcej jeśli cię na razie na to nie stać i potem kupił akwa minimum 45 l kup sobie cały zestaw z pokrywą oświetleniem, filtrem, grzałką w zestawach jest taniej a te 25 l wcale nie są dużo tańsze a w mniejszym akwa uwież będziesz miał więcej problemów niż radości z takiego zbiornika i to już na starcie tego pięknego hobby Smile poza tym nawet neonki czy gupiki potrzebują akwa co najmniej 40 l
w 25 l możesz ewentualnie 3 samice gupika trzymać bo parka by ci się szybko rozmnożyła.


Ja ci proponuję do akwa 45 l wpuścić:
- 10 neonów
- Albo 3 samice jednego samca gupika to ci da fajną radość na starcie kiedy będziesz mógł oglądać cud narodzin
-Albo 4-5 samców gupika

To kwestia gustu lepiej do małego zbiornika wpuszczać drobne rybki poczytaj na necie o wymaganiach każdej którą będziesz chciał kupić.

W takich mniejszych zbiornikach typu 45 l ładnie wygląda akwa z małym korzeniem na środku i obrośniętym roślinami wokół lub obok po jednej stronie akwa i nie zapomnij o przestrzeni do pływania z przodu POWODZENIA W AKWARYSTYCE Smile
#3

Może faktycznie lepiej większe kupić. Jutro podjadę do sklepu zoologicznego i zobaczę wybór.

Moje hobby to akwarystyka
Ulubione zwierzątko to szynszyla
#4

(04.11.2014, 22:58)akwarysta82 napisał(a):  Może faktycznie lepiej większe kupić. Jutro podjadę do sklepu zoologicznego i zobaczę wybór.

Warto pooglądać wybór na necie nw ile możesz na to akwa udać ale tu masz dość korzystny zestawik http://allegro.pl/akwarium-45l-profil-fu...68698.html


http://allegro.pl/akwarium-50-proste-cza...26226.html

http://allegro.pl/akwarium-72-profil-ful...46623.html

i tu masz porównanie cen jak niewiele się różnią a jak duże korzyści dają ja tu np pokusił bym się na tą 72 l duży zbiornik w porównaniu do tych marnych 25 l które chciałeś kupić a niewiele droższy od tego 50 l czy 45 l Wink
#5

Dobierz sobie rybki po wyglądzie. Bo to jest ważne byś miał frajdę i stwórz kilka grup jakie byś chciał mieć dopiero po tym zastanawiasz się nad litrażem zbiornika chyba, że jesteś ograniczony miejscem to najpierw podajesz maksymalny zbiornik jaki możesz wsadzić potem dobieramy rybki itd...


Skocz do: