• 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Drzewko i aranżacja.
#1

Witam!
Może od początku. Mam 30 litrowe akwarium. Chciałbym uzyskać mniej więcej taki efekt:


Wiem jak zrobić takie drzewko, wiem jak je pielęgnować. Tylko moje pytania dotyczą:
Co najlepiej sprawdziłoby się na trawnik? Mały Heniek?
Czy neonki nie byłyby zestresowane praktycznie brakiem kryjówek? Nie zaszkodziło by to ich samopoczuciu/zdrowiu?
Czego użyć na podłoże? Czarnego czy właśnie takiego jak na zdjęciu bardziej brązowego żwirku? Może macie jakieś linki?
Jakie 'kamyszki' by się między trawą ładnie komponowały?
Jakie oświetlenie będzie najlepsze dla idealnego wzrostu mchu i trawnika? Jakiego preparatu/ów używać do nawożenia roślin? Czy wystarczą preparaty w podłożu?

I czy mielibyście jakiś pomysł na schowanie filtra/zamienie go na coś, bo w tak małym akwarium, przy takiej aranżacji wydaje się niemożliwością ukrycia całego filtra i grzałki, zwłaszcza gdy filtr mam ze starego 100 litrowego akwarium. Czy może gdybym podmieniał wodę co tydzień, obeszło by się bez filtra, tylko jakiś napowietrzacz?

Trochę tych pytań się nazbierało, ale mam nadzieję, że ktoś wytrwały się znajdzie i odpowie mi na te wszystkie pytania.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
QbaCe


Skocz do: