• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Problem z pH w akwarium
#1

witam posiadam 112l zbiornik.Oswietlenie standardowe w pokrywie. Żwir to zwykly akwarystyczny kupiony w zoologicznym pod nim nie mam nic .Grzałka z termostatem 200w . Filtr wewnetrzny aquashut 750. Obsada 20 x neon simulans ,harem kakadu , para ramirezek , 6 ampularii.

od jakiegos miesiaca mam pH w wysokosci 7.5 ciagle staram sie zejsc do wartosci 6 kupujac preparat z Tropicala na obnizanie ph wlalem juz na przestrzenie tego miesiaca z 5 tych buteleczek o pojemnosci 30 ml niestety nie ma zadnego efektu . dodam ze KH wody wynosi 4.

Macie moze jakies inne sposoby aby zmiejszyc te pH ??


pozdrawiam
#2

Mam jeszcze jedno pytanie zwiazane z tym pH . mianowicie czy jest mozliwosc ze przez wyzsze pH limnofilia od dolu traci liscie i zostaje sama łodyga a od góry wyglada normalnie . Czy jest to moze wina swiatła???

pozrawiam
#3

Co to dokładnie za żwir? Masz jakieś ozdoby w akwarium? Za słaba filtracja i zły dobór ryb, ale to poboczna kwestia
#4

zwir to zwykly kwarcowy jakis o granulacji 0.8-2 mm . mam 2 w miare duze korzenie i 3 polówki kokosa. na tym filterku napisane jest ze jest od 80 do 200 l . i jak daje na maxa obroty to mam takie tornado ze szok takze wydaje mi sie ze filtr jest optymalny do tej wielkosci akwarium.
#5

Do filtracji mechanicznej się nadaję, ale nie do biologicznej. W tym przypadku liczy się powierzchnia filtracyjna, a do wewnętrznego dużo ceramiki czy innego złoża nie zapakujesz, prawda? Szczególnie że mało ryb to Ty nie masz. Nie powinieneś trzymać dwóch gatunków pielęgniczek w tak małym zbiorniku. Coś musi podnosić PH, prawdopodobnie podłoże. Jak masz wodę demineralizowaną to weź próbkę podłoża, osusz. Potem do szklanki i zalej demineralką. Jeśli twardości się zmienią po dwóch, trzech dniach to masz odpowiedź. Nie lej tej chemii do akwarium, szkoda ryb. na pewno po tym są skoki PH a to stres dla ryb
#6

a jezeli to wina podloża to szykuje sie restart czy mozna cos wsadzic do akwarium zeby obnizało pH ?? aha i co z ta roslina ?? dodam jeszcze ze mam tez nurzanca olbrzymiego i praktycznie wogole nie rosnie ;/ ma taki sino zielony kolor . jedyne co stosuje na porost roslin to przy podmianach zelazo i codziennie wegiel w plynie.
#7

To trzeba wymienić podłoże. Też to robiłem u siebie jak się okazało, że podnosi PH. Po prostu spuszcza się wodę z akwarium, filtr podłącza do innego zbiornika z wodą z akwarium, żeby bakterie przeżyły, niczego się nie czyści. Tylko sama zmiana podłoża, zalanie wodą spuszczoną z akwarium a nie nową, przełożenie filtra do akwarium. Restart to to nie jest. Na roślinach się nie znam, ale mogę polecić aquaforum.pl Tam są ludzie, którzy bardzo dobrze się na tym temacie znają
#8

ok dzieki wielkie za informacje.

pozdrawiam


Skocz do: