• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada do 55x50x40?
#11

To do Ciebie było
#12

Okej to harem barwniaka czerwonobrzusznego bedzie odpowiedni czy lepiej harem pretnika karlowatego +5 otoskow+8 malych razborek czy wkoncu mozna trzymac meeki w opisie pisze ze minimalny zbiornik powinien osiagac 80cm.
#13

(15.01.2015, 13:34)Agroman napisał(a):  To do Ciebie było

Zmyliłeś mnie tym, że napisałeś 'miałeś' a więc ja nie jestem 'on', wystarczy popatrzeć na nick. Ty też używaj rozumu wszak w języku polskim wszystkie rzeczowniki kończące sie literą 'a' są rodzaju żeńskiego.
Ja osobiście nie miałam tych pielęgnic jednak znam wiele osób które je miały.
W zbiorniku 96l. miały sie całkiem dobrze. Nie posiłkuje sie wiadomościami z neta lecz swoimi własnym obserwacjami czy też doświadczeniem.

Czarek, nie możesz trzymać w tym baniaku haremu barwniaków lub prętników ponieważ te ryby trzyma sie w parach!!! A nie w haremach! Możesz spróbować z p.meeką.
#14

Dobra zobaczymy narazie baniaczek stoi i dojrzewa.
Tylko najgorzej na dnie mam piasek,i mnostwo roslin ,rozne mchy ,a jak wpuszcze meeki to pewnie rosliny przejda tornado heWink
A jeszcze mam male pytanie czy te ryby dobieraja sie w pary jak np.ramirezy ze trzeba kupic kilka osobnikow ?
Czy jak kupie samca i samice nie beda sie bily czy sa to ryby ktore dobieraja sie pierwsza lepsza?
Dzieki za odpowiedzi
#15

Własnie problem jest to, że mamy bardzo małe szanse na znalezienie w sklepie dobranej pary. Możesz spróbować kupić samca i samice tłuc tak czy siak sie nie powinny.
#16

OK. a jak z roslinami?
#17

Meeki jak każde pielęgnice wymagają piasku więc podłoże masz dobre.
Czy wiesz dokładnie jakie rośliny posiadasz oprócz mchów? Dobrze by było gdyby były one mocne i np. przymocowane do kamienia.
Nie jest też pewne, że meeki na 100% wszystko ci porozwalają.

Ważne jest też żebyś kupił bardzo młode osobniki, no ale to zapewne wiesz Big Grin
#18

Czemu mlode?
#19

Szybciej sie zaaklimatyzują oraz dobiorą w pary. Będą też mniej rozrabiać.
#20

Okej dzieki Smile
A wlasnie ile sztuk kupic 2 sztuki to chyba max?


Skocz do: