• 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ex800 vs Ex1200
#31

Po co Ci jego lecznicze właściwości? Jak przestanie je spełniać, to zacznie wypuszczać do wody to co wcześniej zaadsorbował.
#32

A kto Ci takich głupot nagadał Smile
#33

Krążą takie opinie w internecie i są nawet na ten temat różne dość wiarygodne artykuły. Druga szkoła mówi o tym, że węgiel po "zużyciu" staje się bardzo dobrym siedliskiem dla bakterii. Ja jestem za tym aby węgla bez potrzeby nie używać bo skoro wchłania szkodliwe substancje to pewnie również nawozy które lejemy do akwa.
#34

Jestem chemikiem, więc wiem co nieco o węglu. Nie musi się to zdarzyć, lecz może. Ale w zasadzie to co miałby Ci adsorbować? W dobrze prowadzonym akwarium może jedynie pochłonąć związki odżywcze dla roślin, więc nie widzę sensu stosowania go.
Owszem, jest siedliskiem mikroorganizmów, ale są też inne media do tego przeznaczone, a węgiel zostawił bym na czarną godzinę.
#35

Wchłania nawozy, owszem, ale nie w większości. Ja do węgla nic nie mam. Znajomy w JBL e901 wyjął węgiel po 2 tygodniach używania bo mu tak na forum powiedzieli i woda zaczęła się robić mleczna. Włożył po tygodniu węgiel i wróciło do normy. Leci mu tak prawie rok i roślinki pięknie rosną używając tylko nawożenia w słupie wody. Ile ludzi, tyle opinii.
#36

Ja mam kryształ bez grama węgla, więc to na pewno nie zasługa węgla, że woda jest czysta Smile


Skocz do: