• 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Który Filtr Lepszy? ;-)
#1

Hejka który z ponizej wymienionych filtrów będzie lepszy do akwa z żółwiem 160l

1. http://allegro.pl/ag140-filtr-kubelkowy-...07891.html

2. http://allegro.pl/aquael-multikani-800-f...58412.html

3.Który z nich bardziej się nada a jesli wy znacie jakieś fajne filtry tego typy do 200zł to podawajcie śmiało ;-)
#2

Ale jesteś uparty powtórzę pierwszy za mały(najbadziewniejszy filtr kubełek - myślisz czemu podobne są sporo droższe ?) drugi także przekieruj się na forum dla żółwi a nie akwarystów

450L Pielęgnice Zebry i Żółw Czerwonolicy
300L Malawi + rośliny
283L Ogólny hodowla żyworódek i ampularii
144L Krewetkarium
30L Raki Marmurkowe
#3

(16.02.2015, 15:37)Tole napisał(a):  Ale jesteś uparty powtórzę pierwszy za mały(najbadziewniejszy filtr kubełek - myślisz czemu podobne są sporo droższe ?) drugi także przekieruj się na forum dla żółwi a nie akwarystów


akurat nie zgodze się z tym że jest ,,najbadziewniejszy" czytałem wiele opini na jego temat i smiem stwierdzić że pobił by nie jeden filtr firmowy.Korzystają z niego po 4-5 lat i jest ok.
#4

mam i widzę porównanie a tyle lat wirnik mu nie wytrzyma wydajność ma bardzo niską, pobór mocy wysoki - awaryjność zależy od poszczególnej sztuki (za 120zł 1000l/h ? nie ma szans)

450L Pielęgnice Zebry i Żółw Czerwonolicy
300L Malawi + rośliny
283L Ogólny hodowla żyworódek i ampularii
144L Krewetkarium
30L Raki Marmurkowe
#5

(16.02.2015, 16:31)gwarek173 napisał(a):  akurat nie zgodze się z tym że jest ,,najbadziewniejszy" czytałem wiele opini na jego temat i smiem stwierdzić że pobił by nie jeden filtr firmowy.Korzystają z niego po 4-5 lat i jest ok.
A jakim cudem i w jakich kategoriach ten chińczyk by "pobił" firmowy filtr o porównywalnej wydajności i pojemności? Jedynie ceną i niczym więcej. Widzę kolego, że patrzysz jedynie na koszt zakupu i wybrałeś pierwsze kubełki jakie się wyświetliły na Allegro po sortowaniu według ceny ale przy mocno brudzących żółwiach może się to okazać za mało. Może już lepiej z tych chińczyków wybrać model HW-303?

Co do Aquaela to ten filtr to według mnie porażka. Niby te moduły możesz sobie dostawiać ale tak czy inaczej ta pompka ma śmiesznie małą wydajność. Nie wiem jak producent wyobraża sobie przepływ wody przy podłączeniu 8 modułów.

No i faktycznie to jest forum akwarystyczne z nastawieniem typowo na ryby. Może warto się poradzić hodowców żółwi?


Skocz do: