• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada do BW
#1

Witam,
zastanawiam się nad zmianą aktualnej aranżacji zbiornika na biotop BW. Mam pytanie czy aktualna obsada będzie dobrze się czuła w takim środowisku? Aktualna obsada to:
Akary z Maronii - 4sztuki
Pielęgniczki Borelli - parka
Neony Inessa - 15 sztuk
Kiryski pstre i panda w sumie 6 sztuk
Otoski - 4 szt.

Jakie oświetlenie zastosować w BW w akwarium 112l - 1x18w czy 2x18W? Obecnie mam 3x18W.

Aktualne parametry wody to
TWO - ok 6 stopni
TWW - ok 5 stopni
Ph - ok 6,8
#2

Oprócz tego, że obsady jest dużo i nie zawsze dop. do biotopu ( to nie aż takie ważne dla mnie, najważniejsze, żeby rybki się dobrze czuły; ale mogą się twmego czepiać) to jest OK i powinny sobie poradzić i czuć się dobrze. Ale nie jestem pewien wszystkich gatunków - niech inni się wypowiedzą Wink
#3

Zdecyduj się albo na akary albo apisto. Ja wybrał bym apisto, bo dla 4 akar akwarium może być trochę małe.
Do neonów inessa kiryski tylko pstre, bo oba gatunki wolą wodę chłodniejszą (22-23st), ale pstre to nie BW. Jak byś zmienił inessa na czerwone, to nie było by tego problemu. Oczywiście jeden gatunek, bo to ryby lawicowe, więc co najmniej 6szt jednego gatunku. Otoski to także nie BW. W to miejsce polecam jakieś małe zbrojasy, np. L104.
Oświetlenie wystarczy 1x18W.
Jaką masz filtrację?
#4

Filtr to kubełek tetra700 + woda z RO z niewielką ilością kranówki. Trochę mnie zmartwiłeś, że pół obsady będzie do wymiany. Z Maronii nie chcę rezygnować - ewentualnie oddam 2 sztuki, bo jedna para jest już dobrana.
Póki co zbieram informację o BW więc czas na zmiany jesty Smile
#5

Więc zostaw akary i zrezygnuj z apisto. Wydaje mi się, że to akwarium będzie za małe do tylu pielęgnicowatych.
No obsada jest do wymiany, bo nie do końca zgrywają się parametry.
Osobiście proponunę taką obsadę:
Akary 1+1
Kiryski panda/sterby 6szt
Neon czerwony 15szt
Ewentunie L104 1+1

A informacje zbieraj, bo to bardzo ciekawy biotop, sam się nim fascynuję. Możesz przejrzeć mój temat w galerii, powinno być tam trochę podpowiedzi.


Skocz do: