• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Przesiadka z 112l na 200l
#1

Witam, posiadam obecnie baniaczek 112l z gurami 4szt. oraz prętnik karłowaty 5 szt. no i pływa tam kilka krewetek rc, ślimaczki i 2 otoski. Oprócz nich znajdują się jeszcze kilka rodzajów roślin i korzenie. Chciałbym się przesiąść na zbiornik 200l i patrząc na ceny nowych i używanych to wychodzi prawie to samo. Za używkę w mojej okolicy trzeba dać około 500-600 a nowe zestawy na alledrogo są w podobnej cenie. Różnica jest tylko w filtrach używki są z zewnętrznymi a nowe z wewnętrznymi. Wewnętrzny chcę zostawić w nowym zestawie (posiadam nowy Aquael unifilter 750). Pytanko do was lepiej kupić zestaw nowy czy używany i jaki filtr zewnętrzny byście polecili, chyba że lepsze będą dwa wewnętrzne? Proszę o opinie.
#2

jak zostawiasz wewnętrzny to przyda się kubeł zewnętrzny chinol za 200zł albo markowy (ja polecam JBL) do 400zł, osobiście mam nówki i odkupione używane poszukaj takiego maks 2 lata, ja u siebie za 500zł kupiłem 300L z chinolem 2 wewnętrznymi grzałką mnóstwem kamienia i piasku kwarcowego i jeszcze dostałem 11 pyszczaków a i oczywiście akwa z pokrywą i szafką, także szukaj np na OLX (tylko nie kupuj starszych niż ok 2letnie)

450L Pielęgnice Zebry i Żółw Czerwonolicy
300L Malawi + rośliny
283L Ogólny hodowla żyworódek i ampularii
144L Krewetkarium
30L Raki Marmurkowe
#3

Witam ponownie, czy któryś zestaw jest wart swojej ceny
http://allegro.pl/akwarium-z-pokrywa-200...e-observed
http://allegro.pl/zestaw-200l-proste-pok...e-observed
plus filtr zewnętrzny czy lepiej cały zestaw używany ?
#4

1 zestaw jako nowy nie ma problemu używki bym szukał w takim wypadku za 250zł

2 zestaw moim zdaniem nie opłacalny lepiej sprzęt dobrać samemu bo ten w zestawie dość lichy

450L Pielęgnice Zebry i Żółw Czerwonolicy
300L Malawi + rośliny
283L Ogólny hodowla żyworódek i ampularii
144L Krewetkarium
30L Raki Marmurkowe
#5

Witam. Przesiadka w miarę się udała ale na 240l. Zbiornik urządzony: dwa korzenie, piasek z bazaltem, choć mało roślin na razie. Chciałbym zmienić nieznacznie obsadę. Obecnie Gurami mozaikowe 4 szt, Razbora klinowa 10 szt Kirys albinos 5 szt, bocja wspaniała, otoski oraz krewetki. Chciałbym zostawić gurami i razbore. Pomoże ktoś w dopasowaniu obsady oraz jaki filtr zewnętrzny dołożyć , obecnie filtruje ze starego akwa filtr wewnętrzny UNIFILTER 750 UV (200-300l)
#6

Co do obsady, napisz co Ci się podoba. W przeciwnym wypadku będziemy wybierać z 200 gatunków a to trochę zajmie.
Filtr zewnętrzny to też kwestia finansów. Jak masz kasę to bierz Eheima.
Osobiście polecam Fluvala 406. Ile filtrów tyle opinii. Mój jest w miarę wydajny i bardzo cichy.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
#7

Co do obsady to rejony azji czyli z obecnej obsady zostaje gurami i razbora, filterek jest okazja jbl e901 za ok 200
#8

Azja to nie moja bajka, tu nie podpowiem. Filtr da radę i jest całkiem niezły.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"


Skocz do: