• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akwarium 30l
#1

Witam chciałbym się dowiedzieć czy moje akwarium będzie spełniać warunki do trzymania 6 krewetek red cherry posiadam w nim korę cynamonu posadziłem mech trawę ponikło maleńkie wsadziłem łupinę kokosu orzech leszczyny tureckiej na chwile obecna jest w nim bojownik i 4 ślimaki helenki czy krewetki będą mieć odpowiednie warunki czy coś jeszcze dołożyć ? Oczywiście jest filtr wewnętrzny z deszczownicą termometr grzałka światło żarówka e14 25 W chce ją zmienić na inną żarówkę o barwie światła 6500 czy to dobry pomysł ?
#2

Dla krewetek światło nie ma znaczenia. Możesz zmienić nawet na słabszą żarówkę. Krewetki potrzebują twardej wody. To jest najważniejsze. Poza tym ok.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
#3

a bojownika zostawić jednego czy mogę dokupić samca jeszcze jednego i samicę ?
#4

Tylko jeden, za małe akwarium na większą liczbę.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
#5

Ok. dzięki za info Smile
#6

Ja mam takie akwarium a w nim jednego samca bojownika, cztery helenki, dwie krewetki tiger, cztery red cherry i dwie amano. Spokojnie może być sześć red cherry, cztery helenki i jeden bojownik. Pozdrawiam.

Akwaria aranżowane w Polsce są najpiękniejsze. Moje akwaria to: 3,5l, 5l, 6l, 6l, 12l, 23l, 23l, 45l, 57l, 70l, dwa oczka (1.5 x2 i 2,5 x4) i staw 15x30.
#7

a czym karmisz helenki ? u mnie w mieście w zoologicznych sklepach nie mogę kupić ślimaków bo nie mają czy helenki resztkami pokarmu dla bojownika odżywiają się czy mogą `zdechnąć` bo zauważyłem że od 2-3 dni są mniej aktywne
#8

Są mięsożerne. Cokolwiek mięsnego wrzucisz, to zjędzą. Mały kawałek ryby, najlepiej morskiej.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
#9

Ja helenki karmię okrzemkami(taki ślimak z Warty) i pokarmem l nazwie STORFUTHER.

Akwaria aranżowane w Polsce są najpiękniejsze. Moje akwaria to: 3,5l, 5l, 6l, 6l, 12l, 23l, 23l, 45l, 57l, 70l, dwa oczka (1.5 x2 i 2,5 x4) i staw 15x30.
#10

Ja helenki karmię okrzemkami(taki ślimak z Warty) i pokarmem o nazwie STORFUTHER.

Akwaria aranżowane w Polsce są najpiękniejsze. Moje akwaria to: 3,5l, 5l, 6l, 6l, 12l, 23l, 23l, 45l, 57l, 70l, dwa oczka (1.5 x2 i 2,5 x4) i staw 15x30.


Skocz do: