• 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

akwarium morskie na zewnatrz
#1
Cool 

witam wszystkich
mieszkam w hiszpani i chce zbudowac akwarium na zewnatrz budynku ,przylegajace do domu ,ale otwarte i zamontowac szybe od srodka ,zeby miec na co patrzec .idea byla na poczatku na slodkowodne z odmianami arowan,ale bardziej podobaja mi sie akwaria morskie.moj problem to oswietlenie.Nie chce montowac zadnych lamp bo zbiornik bedzie mial 50m dlugosci 5 szerokosci i 2,2 glebokosci.W sumie 35m bedzie na poludniu a reszta na poludniowym wschodzie .Temperatury tylko w grudniu i styczniu spadaja do 3-4 stopni,itylko w nocy w dzien nawet 21(grudzien styczen luty)pozniej juz cieplo latem w cieniu 40. Z ogrzewaniem i chlodzeniem problem rozwiazany.
Czy jest ktos kto pomoze w doborze systemu filtracji i odpowie na pytanie czy trzeba bedzie to doswietlac lub przeciwnie zacieniac.
z gory dzieki za pomoc lub probe jej udzielenia.
#2

Nie widzę za bardzo jak rozwiążesz problem temperatury. Rafowe akwarium nie ma praktycznie amplitudy . Nie może się wahać o więcej niż stopień. To ma być FOWLR? Beż światła jakiekolwiek koralowce odpadają, zresztą koszty będą monstrualne. Oświetlenie słońcem spowoduje rozkwit glonów. Musisz chyba bardziej rozbudować koncepcje tutaj.
Filtracja to już raczej na zamówienie w profesjonalnej firmie. W sklepie nie kupisz nic na ten rozmiar.

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
#3

zapomnialem dodac ze zbiornik na calej dlugosci bedzie cos w formie szklarni przytwierdzonej do domu ,czyli zamkniete.dopoki nie dostane pozwolenia na budowe moge zmienic co chce dlatego zapytalem na tym forum czy mozna ewntualnie zacienic np:szyby z dodatkiem srebra lub zlota od ktorych promienie cieplne sie odbijaja.w basenie wylozonym niebieskim gresitem temperature mialem w lato max 31st bez chlodzenia i pompa z filtrem dzialala tylko 6x 0,5h 4xdzien 2x noc basen 15x8xsrednia gl 1,5
#4

Wrzuć ten temat na nano-reef.pl

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"
#5

Samo zasolenie to prawie 200 ton soli plus małe 2 tony na podmianki.

Temat jest nieprawdziwy aż śmieszny.
#6

No i te 50m długości Big Grin
#7

witaj edison
w wodzie morskiej jest ,jak juz zapewne wiesz (weteran)okolo 30kg soli w 1m3 .tak wiec 50x 5x 2,2 daje nam 550m3jezeli pomnozymy to przez 30 to wychodzi nic innego jak 16500kg a ja kupuje sol za 80€tona. skad te 200ton???.Zamiast skupiac sie na wymiarach ,a przez takich jak ty juz musialem zbiornik skrocic ,skup sie prosze na podaniu jakiejs konkretnej informacji ktora bedziesz sie mogl ze mna podzielic,a wtedy bede ci bardzo wdzieczny.problem z filtrowaniem juz ogarniety.nie robie tego zeby blysnac na forum to jest czysta inwestycja sam dom jest warty 900000 a z tym basenikiem 60% do gory.tak wiec sam widzisz ze to nic smiesznego to czysta chlodna kalkulacja.prosze o porady a nie komentarze
#8

W życiu nie widziałem takiego kolosa na prywatnej posesji i pewnie nie zobaczę. Po pierwsze jak chcesz morskie akwarium to z takim budżetem możesz chociaż znaleźć odpowiednie forum.
Dlaczego przez takich jak ja? Przecież to Twoja kasa i robisz z nią co chcesz. Tacy jak ja nic do tego nie mają. No ale podtrzymuję że temat śmieszny i prowokacyjny.

No a jeśli jakimś cudem nie to odpowiedź dostaneisz jedynie na forum morskim.
#9

rzeczywiscie chyba pomylilem forum
liczylem szczerze ze znajdzie sie choc kilka osob na tym forum ktore wiedza wiecej odemnie w tematyce morskiej.wstawilem ten post na innym forum i zasugerowano zalozenie filtrow aby zmienic barwe swiatla i o to mi sie rozchodzi; jakiekolwiek sugestie, podpowiedzi mile widziane. koszt akwarium o pojemnosci 3000ltr ze szkla to 12000zl -3000€ koszt budowy mojego zbiornika 12000€ bez wykopu.czy Naprawde uwazacie ze to tak ogromne pieniadze w porownaniu do tego jaki efekt mozna otrzymac??? tak w ramach ciekawostki wekszosc osob ktore maja akwaria slonowodne w moim regionie uzywaja wody morskiej aby ograniczyc koszty
#10

Faktycznie jedno zero mi przeskoczyło, dla fish only starczy zasolenie 30kg na 1m3 , tak w Ameryce jest modna technika pozyskiwania wody z oceanu. Nadal jestem zdania że sam nie pociagniesz tego tematu bez wsparcia profesjonalnej firmy ktora ma doświadczenie w tego typu projektach. Postawienie akwarium to mały pikuś w stosunku do reszty spraw tecznicznych i urządzeń. W morskich nie jestem orłem i jestem w temacie dopiero ponad rok ale co nie co juź widziałem między innymi oceanarium w Wrocławiu od zaplecza.


Skocz do: