• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

FILTR ZEWNETRZNY KUBEŁKOWY(PYTANIE)
#1

Witam,zakupiłem zbiorniczek 200l i mam zamiar kupic filtr,narazie mam wewnetrzny filterek 1000l/h UV biologiczny i lampy UV ogólnie,chce robic sobie akwarium malawi i potrzebny mi bedzie filter zewnetrzny,tylko jaki,myśle nad kubełkowym tylko nie wiem czy są one dobre bo cos mi sie obiło o uszy że lubią one zalewac domy jak cos sie stanie,wiem ze te pytanie było pewnie z 100 razy ale żadne nie odpowiadało moim kryterią wiec pytanie w skrócie brzmi.
+Jest możliwośc ze zaleje mi pokój przez filtr kubełkowy w jakiejs sytuacji?
+Jeśli tak,to jaki inny filtr polecicie mi do akwarium malawi najbezpieczniejszy?
+Filtr kaskadowy jest dobry 800l/h + ten mój 1000l/h do akwarium malawi?

Z góry przepraszam jeśli zły działSmile
#2

Nie masz co się zastanawiać jeżeli masz kupić filtr to kup kubeł jego zalety to cicha praca ,duża pojemność filtracji ,możliwość dowolnej konfiguracji mediów .
Odpowiadam :1- zalanie przez filtr domu możliwe jest chyba tylko przez niedbałe zamykanie ,niedbały montaż węży, jedyna wina sprzętu która mi się nasuwa w tej chwili to wadliwa uszczelka głowicy. Generalnie te filtry są mało awaryjne u mnie nie zdarzyło się zalanie domu ani razu(przez 15lat) ,raczej musi to być niefart albo wina użytkownika.
2- w biotopie malawi tak jak w bw ze względu na znikomą ilość lub brak roślin dobrze sprawdzają się filtry hydroponiczne ,proponował bym poczytać trochę o tym może ten typ filtracji cię zainteresuje.
3- teoretycznie przepływ o wielkości 900l na godzinę wystarczy na twój zbiornik oczywiście zależne jest to od tego jaka i jak liczna obsada będzie w twoim akwarium ,pamiętaj że kaskada to dodatkowy otwór w pokrywie ,szum filtra , ja jednak kupił bym kubełek chociażby ze względu na łatwość czyszczenia ,odpinasz i po problemie nie dłubiesz w akwarium ,nie zdejmujesz pokrywy itp.
#3

Warto nadmienić że wartość podanych l/h przez producentów jest przy pustym kubełku i po zasypaniu go mediami w zależności od firmy spada nawet do 3/4 lub połowy mocy nominalnej.

W malawi tylko wydajna filtracja w postaci kubełka (biologiczny) plus wewnętrzny (mechaniczny)
W takim litrażu zapomnij o kaskadzie.
#4

(21.04.2016, 23:46)Czarny66 napisał(a):  Nie masz co się zastanawiać jeżeli masz kupić filtr to kup kubeł jego zalety to cicha praca ,duża pojemność filtracji ,możliwość dowolnej konfiguracji mediów .
Odpowiadam :1- zalanie przez filtr domu możliwe jest chyba tylko przez niedbałe zamykanie ,niedbały montaż węży, jedyna wina sprzętu która mi się nasuwa w tej chwili to wadliwa uszczelka głowicy. Generalnie te filtry są mało awaryjne u mnie nie zdarzyło się zalanie domu ani razu(przez 15lat) ,raczej musi to być niefart albo wina użytkownika.
2- w biotopie malawi tak jak w bw ze względu na znikomą ilość lub brak roślin dobrze sprawdzają się filtry hydroponiczne ,proponował bym poczytać trochę o tym może ten typ filtracji cię zainteresuje.
3- teoretycznie przepływ o wielkości 900l na godzinę wystarczy na twój zbiornik oczywiście zależne jest to od tego jaka i jak liczna obsada będzie w twoim akwarium ,pamiętaj że kaskada to dodatkowy otwór w pokrywie ,szum filtra , ja jednak kupił bym kubełek chociażby ze względu na łatwość czyszczenia ,odpinasz i po problemie nie dłubiesz w akwarium ,nie zdejmujesz pokrywy itp.

Ok,dziekuje za wszystkie informacje,zdecyduje sie raczej na Kubełek,tylko jaki najlepiej i w miare taniSmile taki np do 200/300zł ?Smile
Bo ten 1000l/h co mam to raczej nie uciągnie akwarium malawi 200l z 10/12 sztukami ? Smile
#5

Ze swojej strony mogę polecić Aquael ASAP 1600

http://aquael.pl/produkty/akwarystyka/fi...techniczne

Dwie pompy które można montować również na zewnątrz, kubeł 11 litrów pojemności, wkłady filtracyjne w zestawie, fajna funkcja by-pass ( nie musisz wyłączać pomp aby odłączyć kubeł do czyszczenia ).

Cena w normalnych sklepach około 320 - 340 PLN więc moim zdaniem cena atrakcyjna.

Sam używam tego filtra do 200 litrowego baniaka i jest ok.
#6

(22.04.2016, 18:08)k0zik napisał(a):  Ze swojej strony mogę polecić Aquael ASAP 1600

http://aquael.pl/produkty/akwarystyka/fi...techniczne

Dwie pompy które można montować również na zewnątrz, kubeł 11 litrów pojemności, wkłady filtracyjne w zestawie, fajna funkcja by-pass ( nie musisz wyłączać pomp aby odłączyć kubeł do czyszczenia ).

Cena w normalnych sklepach około 320 - 340 PLN więc moim zdaniem cena atrakcyjna.

Sam używam tego filtra do 200 litrowego baniaka i jest ok.
ok,a powiedz mi,ten model filtru 800l/h starczył by też w moim akwa? Głośny jest ogólnie ten filtr?
#7

(22.04.2016, 18:36)jakub5711 napisał(a):  ok,a powiedz mi,ten model filtru 800l/h starczył by też w moim akwa? Głośny jest ogólnie ten filtr?

Chyba nie doczytałeś tego co napisałem powyżej. Nie patrz na opisy producenta tylko podziel je przez 2 i wyjdzie faktyczny przepływ w praktyce.
#8

W pełni popieram Edisona , tam w mojej pierwszej wypowiedzi 900 l przepływu wzięło się właśnie z tego :
( +Filtr kaskadowy jest dobry 800l/h + ten mój 1000l/h do akwarium malawi),
czyli 1800/l na pół . Sorry za niedopatrzenie .


Skocz do: